Kremlin'den Trump açıklaması

Kremlin'den Trump açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Sözcüsü Dmitriy Peskov, Putin ile Trump arasında belli bir konu üzerinde daha temas kurulmadığını ve kurulacağı tarihin bilinmediğini açıkladı. Peskov ayrıca basına ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili haberlerde daha az dostça kelimeler kullanılması talimatı verildiği iddialarını da yalanladı.

Peskov, "İki devlet liderleri arasındaki konulu temaslar daha kurulmadı. Söz konusu temasların kurulacağı tarih de henüz bilinmiyor. Herhalde iki lider ayrıntılı bir şekilde görüştükten sonra işbirliği yapılabileceği alanlar ve tutumları farklı olan alanlar belirlenir" dedi.

Peskov, ABD ile Rusya arasındaki ilişkilerin sadece her iki ülke için değil, tüm dünya için önemli olduğunu da belirtti.

Peskov, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Rusya ile ABD arasındaki ilişkilerin önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu ilişkiler her iki ülkemiz için ve dünya topluluğu için önemli, dolayısıyla bu konuya dikkat edilmesi gerekiyor" dedi.

Kremlin’in basına Trump ile ilgili talimatı yok

Dmitriy Peskov, Kremlin'in basına ABD Başkanı Donald Trump ile ilgili haberlerde daha az dostça kelimeler kullanılması talimatı verdiği haberinin gerçekle bağlantılı olmadığını açıkladı.

Peskov, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Basınımız, izledikleri politikayı kendi başına belirliyorlar, böyle açıklamalar fake news, bir başka değişle sahte haberdir." dedi.

Rusya televizyon kanallarında Trump ile ilgili haberlerin azalmasından söz eden Peskov, "Kremlin belli bilgilerin dengelerini dikkatle takip etmiyor, dahası bu bilgi herkese açık, ulaşılması son derece kolay" dedi.

Hatırlanacağı üzere Bloomberg ajansı Kremlin'in basına ABD Başkanı Donald Trump'a gösterdiği 'fazla dostça yaklaşımdan' vazgeçme talimatını verdiğini öne sürdü. Ocak ayında Rus basınında Trump'ın ismi Putin'in isminden daha sık kullanıldığı öğrenildi. Bu konuda yorum yapan Peskov, "Ördekler uçuyor" dedi. Rusça 'ördek' kelimesi 'sahte haber' anlamına da geliyor.{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS