Londra'da bomba alarmı

Londra'da bomba alarmı

Londra'da bomba alarmı

Paris'te 127 kişinin katledildiği saldırıların yankısı sürerken, Avrupa'da güvenlik güçleri alarma geçirildi. Bu gelişmenin ardından Londra Gatwick havalimanı şüpheli paket nedeniyle tahliye edilmeye başlandı.

Paris'te 127 kişinin katledildiği saldırıların yankısı sürerken, Avrupa'da güvenlik güçleri alarma geçirildi. Bu gelişmenin ardından Londra Gatwick havalimanı şüpheli paket nedeniyle tahliye edilmeye başlandı.

Öte yandan İngiltere Başbakanı Cameron da, Paris saldırıları üzerine kabineyi acil toplantıya çağırdı. Cameron, polisten güvenlik düzeyini yükseltmesini istedi.

Havalimanı idaresi Twitter'dan paylaştığı mesajda terminalin tahliye edildiği haberini doğruladı.

Mesajda, "Bir hadise nedeniyle kuzey terminali tedbir olarak tahliye edildi" denildi. İngiliz basını ise polise dayandırarak verdiği haberlerde havalimanında "şüpheli bir nesne" bulunduğunu duyurdu. Havaalanındaki görgü tanıkları ise gazetecilere polisin terminalde çantasında silah taşıyan bir adamı göz altına aldığını aktardı.

Sosyal medyada da yolcuların paylaştığı fotoğraflarda, yerel saatle 10.00'dan itibaren terminalden çıkarılan insanlar yağmur altında beklerken görülüyor.

İngiltere'nin terörle mücadeleden sorumlu en üst düzey emniyet yetkilisi Mark Rowley yaptığı açıklamada ülkede en yüksek ikinci seviyedeki terör alarmının Paris'teki terör saldırılarının ardından en üst seviyeye çıkarılabileceğini söylemişti.

Rowley ayrıca, polisin büyük etkinliklerdeki ve ulaşım noktalarındaki mevcudiyetinin ve kontrollerinin artacağını da sözlerine ekledi.