Meghan Markle'dan kraliyete şok suçlamalar: "Sessiz kalmamızı nasıl bekleyebilirler bilmiyorum"

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in torunu Sussex Dükü Prens Harry ile eşi Düşes Meghan Markle, ikinci çocuklarını beklediklerini ve ünlü televizyoncu Oprah Winfrey ile röportaj gerçekleştireceklerini açıklamışlardı. Çiftin merakla beklenen röportajından yeni tanıtım yayınlandı. Tanıtımda Markle, yalan bilgilerin basına sızdırılmasında kraliyet ailesinin doğrudan aktif rol oynamakla suçladı.İngiltere Kraliyet Ailesi'nin üyeleri Prens Harry ve oyuncu eşi Meghan Markle, Mart 2020'de kraliyetteki görevlerinden ayrılmış, oğulları Archie ile birlikte ABD'nin California eyaletine taşınmıştı.

Sussex Dükü ve Düşesi geçtiğimiz ay müjdeli haberi vererek ilk çocukları Archie'nin bir kardeşi olacağı bilgisini paylaşmıştı. Aile sözcüsü, çiftin çocukları olacağı haberine çok sevindiğini ifade etmişti.

Kısa süre sonra ise çift kraliyetteki son resmi görevlerinden tam 1 yıl sonra, 7 Mart 2021'de ünlü televizyoncu Oprah Winfrey ile bir röportaj gerçekleştirecekleri açıklamıştı.

Röportaja yönelik CBS kanalı açıklamasında "CBS, "Winfrey, Sussex Düşesi Meghan ile kraliyete adım atması, evliliği, anneliği, hayır çalışmaları ve yoğun halk baskısı altında yaşamı nasıl idare ettiğine kadar her şeyi kapsayan geniş kapsamlı bir röportajda konuşacak. Ardından ABD'ye taşınmaları ve genişleyen ailelerine dair hayalleri hakkında konuşurken ikiliye Prens Harry de katılacak" açıklamasını paylaşmıştı.

Çiftin kraliyetten ayrılma sürecine dair her şeyi anlatacağı merakla beklenen röportajın tanıtımının ardından olay yaratacak bir klip de CBS tarafından yayınlandı.

Klipte sunucu Winfrey, Markle'a "Kraliyet Sarayı bugün kendi gerçeklerini anlattığını duyduğunda ne hissedecek?" diye sordu.

Markle ise Winfrey'in sorusuna "Hakkımızdaki yalan haberlerin sürdürülmesinde bunda zamandır şirket (Kraliyet) bu kadar aktif bir rol oynarken, sessiz kalmamızı nasıl bekleyebilirler bilmiyorum. Bunlar için bazı şeyleri kaybetme riski taşıyacaksam da zaten Bunları anlattığım için bazı şeyleri kaybetme riskiyle karşı karşıya kalacaksam da, zaten çok şey yitirmiştik" dedi.

Çiftin röportajından bu tanıtım The Times gazetesinin haberinden kısa süre sonra geldi. The Times gazetesi Markle'ın iki saray çalışanına zorbalık yaptığını iddia etmişti. Markle ve Prens Harry bu iddiaları şiddetle reddetmiş ve yalan haberleri üzgünlükle karşıladıklarını açıklamıştı.

​İddialarla ilgili Buckingham Sarayı da "Sussex Dükü ve Düşesi (Harry ve Markle) hakkında eski çalışanlar tarafından ortaya atılan iddialar konusunda biz de endişeliyiz. Ekibimiz durumu inceleyecek. Kraliyet çalışanları, çalışma alanında zorbalık veya tacize asla müsamaha göstermez" açıklaması yapmış ve büyük yankı uyandırmıştı.

Çiftin çok konuşulacak röportajı 7 Mart Pazar günü ekranlarda olacak.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS