Meksika'yı ayağa kaldıran vahşet: Hükümet binalarını ateşe verdiler

Meksika, 25 yaşındaki Ingrid Escamilla'nın eşi tarafından vahşice öldürülmesini konuşuyor. Eşi tarafından öldürülen ve vücudu parçalara ayrılan kadının cesedinin olay mahalindeki görüntüsünü bir gazetenin basması ülkeyi ayağa kaldırdı, sokaklarda protesto gösterileri başladı. Gösteriler diğer kentlere de yayılırken, eylemciler hükümet binalarını ateşe verdi.Meksika'da 25 yaşındaki Ingrid Escamilla Vargas, eşi Erik Francisco Robledo tarafından geçtiğimiz hafta vahşice öldürüldü.

Kanlar içerisinde yakalanan zanlı ise olay sırasında alkol ve uyuşturucu kullandığını belirterek kendini savunmaya çalıştı.

Zanlı kan donduran ifadesinde "Ingrid beni öldürmek istediğini söyledi. Ben de en sonunda elindeki mutfak bıçağını aldım ve boğazını kestim. Ayaklarına kadar derisini yüzdüm ve iç organlarını çıkardım. Yakalanmamak için vücudunu parçalara ayırdım" dedi.

Vahşi cinayet ülkeyi ayağa kaldırdı. Yerel bir gazetenin, cinayet mahallindeki cesedin fotoğrafını manşete basması ve "Aşk tanrısının hatasıydı" başlığını atması bardağı taşıran son damla oldu ve halkı sokaklara döktü.

Meksika'nın başkenti Mexico City'de binlerce kadın sokaklara dökülüp vahşeti protesto etmesiyle başlayan eylemler diğer kentlere de sıçradı.

Ulusal Saray'ın önünde toplanan protestocular binanın girişine sprey boyalarla 'Kadın Cinayetlerine susmayacağız' yazdı.

Öfkesi dinmeyen protestocular hükümet binalarını da ateşe verdi.

Öte yandan Mexico City Savcılığı, yerel medyada yer alan görüntüleri kimin sızdırdığını belirlemek için 6 memurun görevlendirildiğini belirtti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS