Son Dakika

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan kara harekatı açıklaması!

A A

16.02.2016 - 20:10 Son Güncelleme:

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Reuters'a konuştu. Çavuşoğlu Türkiye'nin Suriye politikası ve olası bir kara operasyonu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan kara harekatı açıklaması!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'de düzenlenecek olası bir kara harekatı için bir karar alınmadığını ve ABD liderliğindeki koalisyon ile bu konuda müzakere edilmediğini belirtti.

Rusya'dan Türkiye'ye sert suçlama!

Fırtına obüsleri PYD ve IŞİD bölgelerini vuruyor

Çavuşoğlu, yalnızca Suudi Arabistan, Katar ve Türkiye'nin bir kara harekatına girmesinin gerçekçi olmadığını belirtirken, bazı Avrupa ülkelerinin, Türkiye'nin ve Suudi Arabistan'ın düzenlenecek bir kara operasyonunu desteklediğini ancak yine bazı Avrupa ülkelerinin bu operasyona karşı çıktığının altını çizdi.

Mevlüt çavuşoğlu Suriye krizinde çözüm yolu için de yorumlarda bulundu. "IŞİD politik bir çözüm olmadan yok edilemez" diye konuşan Dışişleri Bakanı, bombardımanlar devam ederken Cenevre Görüşmeleri'nden bir sonuç alınamayacağını da ifade etti.

PYD açıklaması

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu PYD konusunda ABD'ye de mesaj gönderdi. Çavuşoğlu, "ABD ile Türkiye'nin, PYD'nin Suriye'deki rolü konusundaki anlaşmazlıkları çözmek için daha sıkı çalışması gerekir" diye konuştu.