Michael Schumacher hakkındaki o haber doğrulandı

Michael Schumacher hakkındaki o haber doğrulandı

Michael Schumacher Aralık 2013'te Fransız Alpleri'nde kayak yaparken kaza yaptı ve düşerek başına darbe aldı. Schumacher kazanın ardından hastaneye kaldırıldı ve beyin kanaması sebebiyle tedavi altına alındı. O günden bu yana basına pek fazla bilgi verilmedi.

Geçtiğimiz yıl Schumacher'in İspanya'da bağlı Majorca'ya temelli olarak taşınacağı söylentileri basında sık sık yer alıyor ve bu söylentilere dayanak olarak Majorca'da ailesinin satın aldığı villa gösteriliyordu. Fakat Schumacher'in ailesi bu söylentileri yalanlamış ve Majorca'daki 30 milyon sterlinlik lüks villayı yazlık olarak aldıklarını söylemişti.

Efsane F1 pilotun şu günlerde İspanya'nın Majorca kentindeki lüks villasında ailesi ile beraber tatil yaptığı duyuruldu. Alman yayın kuruluşu Bunte, Schumacher'in koyu renkli bir helikopterle Majorca Adası'ndaki Port d'Andratx'ye getirildiğini aktardı.

Villa Yasmin olarak da bilinen lüks villa daha önce Real Madrid spor kulübü başkanı Florentino Perez'e aitti. Deniz manzaralı villada 2 yüzme havuzu, bir büyük bahçe, helikopter sahası bulunuyor.

Bunte'de yer alan habere göre efsane F1 pilotu Noel tatilini ve 3 Ocak'taki doğum gününü de bu villada geçirdi. Haberde Schumacher ailesinin Kalle adlı köpeklerini de beraberinde getirdiği bilgisine yer verildi.

İspanyol Vanitatis yayın kuruluşu da Schumacher ailesinin Majorca'dan ayrıldığını duyurdu ve bu bilgiyi güvenlik güçlerinden edinilen verilere dayandırdı. Vanitatis'teki haberde Schumacher'in yaz sezonunu adada geçirdiği ve erkek kardeşi Ralf'in de yılın önemli bir kısmını Majorca'da geçirdiği belirtildi.

Geçtiğimiz aylarda İngiliz haber sitesi DailyMail, 50 yaşındaki Schumacher'in yürümeye başladığını öne süren bir haber yayınlamıştı. Haberde, Schumacher'in yürümeye başlamasına rağmen haftada 50 bin sterlinlik tedavi masrafının olduğu belirtilmişti. Haberde, Schumacher'in yürümeye başlamasına rağmen haftada 50 bin sterlinlik tedavi masrafının olduğu belirtilmişti.

Aynı haberde yer alan bir diğer iddiaya göre de Schumacher yakın zamanda beyin hasarı tedavisi için ABD'nin Teksas eyaletine gidebileceği belirtiliyordu. Schumacher'in sağlık durumu ailesi tarafından büyük titizlikle basından gizleniyor.

Efsane F1 pilotun kızı ile yapılan röportajda, kızı da babasının sağlık durumu hakkında bilgi vermekten kaçınmıştı. 2016 yılında Schumacher ailesinin avukatı Felix Damm, F1 pilotunun sağlık durumunu haberleştiren Alman dergisi Bunte'ye gizlilik ihlali sebebiyle dava açmıştı. (Hürriyet)

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS