Milyarderler yine karşı karşıya: Bill Gates'ten Elon Musk'a bu kez 'Bitcoin' göndermesi

Bill Gates, Mars açıklamasının ardından bu kez de Bitcoine yönelik açıklamalarda bulunarak Elon Musk’a göndermede bulundu.Dünyanın en zengin insanlarından Bill Gates, ABD'deki Bloomberg News kanalında Bitcoin'e yönelik açıklamalarda bulundu

Musk'ın Bitcoin'e yönelik açıklamalarında değinen Gates, iş insanının ticaret tekniklerine erişimi olduğunu vurgulayarak "Elon'un tonlarca parası var ve bu konuyu iyi biliyor" dedi.

Normal bir yatırımcının Musk’ın adımlarını körü körüne izlemesinin bir hata olacağını belirten Gates "Yeterince parası, sermayesi olmayanlar bu çılgınlıklara kapılıyor. Bitcoin konusuna çok tepeden bakmıyorum ama eğer Elon kadar paranız yoksa dikkatli olmakta fayda olacağını düşünüyorum" dedi.

Kripto paraların daha şeffaf olması gerektiğini de savunan Gates, "Gates Vakfı bu teknolojiyi, hükümetlerin vatandaşlarına yardım fonları dağıtmasını sağlamak için kullandı" dedi.

Gates daha önce de Musk'a uzay yarışı üzerinden göndermede bulunmuştu.

CNBC'nin haberine göre Gates "Elon'un Tesla ile yaptığı şeyin, iklim değişikliğine şimdiye kadar yapılmış en büyük katkılardan biri olduğunu söylemek önemli. Ve biliyorsunuz, Elon'u küçümsemek iyi bir fikir değil. Ancak, ben 'Mars insanı' değilim ve roketlerin çözüm olduğunu düşünmüyorum" demişti.

Gates uzay yarışında neden yer almadığı sorularına ise 'bir roketle uzaya gitmek yerine kızamık aşılarına para harcamayı tercih ettiğini' söylemişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS