Mısırlı öğrencinin Donald Trump mesajı başına iş açtı

Mısırlı öğrencinin Donald Trump mesajı başına iş açtı

Facebook sayfasına, "Donald Trump'ı öldürsem dünya bana teşekkür eder" yazan pilot adayı Mısırlı öğrencinin vizesi iptal edildi. Kaliforniya'da gözaltında tutul Mısırlı gencin ABD'den ayrılmak zorunda kalacağı öğrenildi.

23 yaşındaki Emadeldin Elsayid'e resmen bir suçlama getirilmedi, fakat avukatı Hani Büşra Amerikalı yetkililerin kendisini sınır dışı etmenin yollarını aradıklarını söyledi.

Yetkililer sonunda, 5 Temmuz'a kadar gitmesi koşuluyla Elsayid'in ülkeden sınır dışı edilmek yerine kendiliğinden ayrılmasını kabul ettiler.

Facebook mesajının duyulması ardından vizesi iptal edilen Emadeldin Elsayid, Kaliforniya'da gözaltında tutuluyor.

Avukatı Hani Büşra dün Elsayid'in gözaltında tutulmasının yasadışı olduğunu söylemişti.


"Müslüman olduğu için"

Büşra, "Bence özellikle de Müslüman ve Orta Doğulu olduğu için gözaltında tutuluyor. Bu genç Amerika'dan 'nefretin sembolü' olarak teşhir edilecek" demişti.

Elsayid, Şubat ayı başlarında, Facebook'a Amerikan başkanlık yarışının öne çıkan adaylarından milyoner işadamı Donald Trump'ın bir fotoğrafını koyarak altına Trump'ı öldürüp ömür boyu hapiste kalmaya razı olduğunu, dünyanın da kendisine teşekkür edeceğini yazdıktan sonra Amerikan istihbarat örgütleri tarafından sorguya çekilmişti.

Elsayid daha sonra hiç bir zaman kimseyi incitme niyeti taşımadığını açıklamış, Facebook'a o mesajı Trump'ın Müslümanlar hakkındaki yorumlarını duyduktan sonra öfkeye kapılarak koyduğunu söylemişti.

Cumhuriyetçi Partinin başkan adaylığı yarışını şu anda önde götüren Donald Trump, ülkeye göçmen girişi konusunda sert önlemler almayı vaadediyor.

Trump'ın önerileri arasında, Meksika sınırının tamamına bir duvar örmek, duvarın inşaasının maliyetini Meksika hükümetine ödetmek ve Müslümanların ülkeye girişine geçici olarak yasak getirmek de var.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS