Netanyahu'dan flaş Türkiye iddiası

Netanyahu'dan flaş Türkiye iddiası

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Türkiye- İsrail ilişkilerine dair açıklamalarda bulundu. Netanyahu "Akdeniz'de bulunan doğalgaz rezervleri ile ilgili Türkiye ile işbirliği olanaklarını araştırma imkanı olduğunu" söyledi. Hamas'ın ise Türkiye'de faaliyet gösterdiğini iddia etti.

İsrail'in Jerusalem Post gazetesince Kudüs'te düzenlenen diplomasi panelinde konuşan Netanyahu, "Türkiye'deki seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kazandığı zafer göz önünde bulundurulduğunda, Türkiye ile ilişkileri düzeltme imkanı olduğunu düşünüyor musunuz?" sorusuna Netanyahu, "bu konuyu inceliyoruz" diye cevap verdi. 


Netanyahu, "Diplomatik ilişkilerdeki zor duruma rağmen Türkiye ile İsrail arasındaki ticaret, tarihinin en yüksek seviyesinde ve Akdeniz'de bulunan doğalgaz rezervleriyle ilgili türkiye ile işbirliği olanaklarını araştırma imkanı var" diye konuştu.


Netanyahu, "Türkiye ile İsrail arasındaki en açık çıkar çatışması Hamas'ın, Türkiye'de faaliyet göstererek aktif bir şekilde İsrail'e yönelik terörist saldırıları teşvik etmesi ve yönetmesidir" iddiasında bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS