New York ABD'nin en az yaşanabilir kenti seçildi

New York ABD'nin en az yaşanabilir kenti seçildi

Dünyanın en göz alıcı şehri, herkes orada yaşamak istiyor ama gelin bir de Amerikalılara sorun. Evet New York'tan bahsediyoruz. Ancak bir medya şirketinin yaptığı "ABD'nin en iyi 100 şehri" araştırmasında, ABD'nin en kalabalık şehri New York, ülkenin en az yaşanabilir kentlerinden biri olarak seçildi.

Amerikalı medya şirketi U.S. News & World Report'un yaptığı "ABD'nin en iyi 100 şehri" adlı araştırmada, New York 96'ıncı sırada yer aldı.


Cristiano Ronaldo New York'ta bir daire daha aldı


Yaklaşık 8,4 milyon kişinin yaşadığı New York'ta ikamet eden bir kişinin yıllık ortalama gelir seviyesinin harcama oranına bakıldığında ortaya çıkan "değer endeksi"nde ise şehir 10 üzerinden 1,1 puan ile 100 kent arasında son sırada yer aldı.


New York Mu? Londra mı?


Araştırmaya göre, ABD'de ortalama bir evin yıllık maliyeti yaklaşık 219 bin dolar iken, New York'ta bu miktar 378 bin dolar.


Yaşam kalitesinde en iyi Viyana, İstanbul 122. sırada


Buna rağmen, şarkılara ve filmlere konu olan, ABD ekonomisinin can damarı ve ülkenin finans merkezi olarak sayılan New York, "yaşanabilirlik isteği endeksi"nde üst sıralarda yer aldı. Araştırmaya göre, her 100 Amerikalı'dan 84'ü New York'ta yaşamak istediğini belirtti.


New York'tan sonra ABD'nin en az yaşanabilir şehirleri arasında Kaliforniya eyaletinin Fresno, Stockton ve Modesto kentleri yer alırken, Amerika'nın en yaşanabilir şehirleri arasında ilk üç sırada Colorado eyaletindeki Denver, Teksas eyaletindeki Austin ve Arizona eyaletindeki Fayetteville kentleri yer aldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS