Nugget istedi retweet rekoru kırdı

Twitter, 1 yıl boyunca en çok konuşulan tweet, hesap ve konuların bir listesini yaptı. En çok retweet edilen ve beğenilen paylaşımlarda eski ABD Başkanı Obama öne çıkarken hakkında en çok tweet atılan şimdiki başkan Trump oldu. Ancak en ilgi çekici paylaşım en fazla retweet alan ABDli lise öğrencisinin "nugget isteği" oldu.Yıl sonu yaklaşırken ‘2017’nin enleri’ listeleri hazırlanmaya başladı. Tüm bir yılın özetini yapan sosyal paylaşım sitesi Twitter da en çok etkileşim alan paylaşım ve hesapları sıraya dizdi.
ABD'de lise öğrencisi Carter Wilkerson’ın fast-food zinciri Wendys’den bir yıllık ücretsiz tavuk nugget istedi. Wendys, Carter'in 18 milyon retweet alması halinde isteğini gerçekleştireceklerini söyledi.
3 / 5
Carter Wilkerson twitter kullanıcılarından amacına ulaşabilmesi için yardım istedi ve nugget almak için attığı tweet bu zamana kadar tam 3 milyon 600 bin retweet aldı.
4 / 5
ABD'nin eski Başkanı Barack Obama'nın Charlottesville'de yaşanan ırkçı saldırının ardından attığı tweet 2017 yılının en fazla retweet alan ikinci paylaşımı olmuştu. 1 milyon 716 bin retweet alan paylaşımda Obama, "hiç bir insan bir başka insanın renginden, dininden ve geçmişinden dolayı nefret ederek dünyaya gelmez" diyerek ırkçı söylemlere tepki göstermişti.
5 / 5
Üçüncü en fazla retweet alan paylaşım ise ABD'nin Houston bölgesinde yaşanan sel felaketi sonrası yardım talebi için atılan tweet olmuştu. 1 milyon 167 bin retweet alan paylaşımda "Houston'daki afetten etkilenenlere insanlara her retweet için 15 sent bağış yapılacağını" söylüyor.
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS