Obama'nın temsilcisinden ölen YPG'li için taziye mesajı

Obama'nın temsilcisinden ölen YPG'li için taziye mesajı

Suriye'de Mınbiç'e yönelik operasyonda yaralanan Ebu Leyla, ABD helikopteriyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. YPG'li Leyla'nın ölümüyle ilgili Obama'nın özel temsilcisi Brett McGruk, sosyal medyadan bir mesaj paylaşarak, duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

ABD Başkanı Barack Obama’nın IŞİD özel temsilcisi Brett McGurk, Suriye'de YPG komutanlarından Ebu Leyla için Twitter'dan üzüntüsünü bildiren bir mesaj paylaştı.


Menbic-Rakka yolunun kontrolü IŞİD'ten alındı


McGurk, "Dualarımız doğum yeri Menbic'i IŞİD teröristlerinden kurtarmak için düzenlenen operasyonda hayatını kaybeden komutan Ebu Leyla ile birlikte. Demokratik Suriye Güçleri Minbiç'te IŞİD'e karşı kazanımlarına devam ediyor. IŞİD'in yabancı savaşçıları Paris ve Brüksel başta olmak üzere saldırıların sorumluları Minbiç'i kullanıyordu" dedi.


Suriye Ordusu ve YPG iki koldan Rakka'ya girdi


Türkiye Gazetesi'nin haberine göre, Suriye'de Fırat nehrinin batısında yer alan ve IŞİD'in "Avrupa kapısı" olarak gördüğü Mınbiç'e yönelik 1 Haziran'da başlatılan operasyonda ağır yaralanan Demokratik Suriye Güçleri'nin komutanlarından YPG'li Ebu Leyla, bir ABD helikopteriyle Irak'ın kuzeyindeki Süleymaniye'de hastaneye kaldırılmıştı. Leyla bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.


Daha önce Burkan El Fırat'ın bir bileşeni olan Şems El Şemal Taburu'nun başındaki komutan olan Ebu Leyla Kobani'de IŞİD'le savaşmış ve bir kaç kez yaralanmıştı.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS