Öğretmenler baskı yaptı, kız öğrenci 3. kattan atladı

Öğretmenler baskı yaptı, kız öğrenci 3. kattan atladı

Okul arkadaşı tarafından taciz edildiğini söyleyen kız öğrenciyi öğretmenleri susturmak isteyince, 14 yaşındaki çocuk okul müdürünün odasının camından atlayarak intihar girişiminde bulundu.

Birgün'den Demet Sargın'ın haberine göre, olay 19 Nisan günü Muğla Milas'ta bulunan Doktor Mete Ersoy İlkokulu'nda yaşandı. İddiaya göre, tacize uğrayan 14 yaşındaki O. T., olay sırasında kendini savunmak için erkek öğrenciye tırnaklarını batırdı. Yaşanan olay üzerine okul yönetiminin kız öğrenciyi haksız bulması ve hakkında disiplin soruşturması başlatmak istemesine karşılık, 8. sınıf öğrencisi O.T'nin okul müdürünün camından 'Size göstereceğim' diyerek atlayarak intihar girişiminde bulundu.


Şuan Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakımda bulunan O.T'nin hayati tehlikesi ise sürüyor.


Psikolojik baskı yaptılar


O.T.,'nin, intihar girişiminde bulunmasının hemen öncesinde okul yöneticilerinin odasında çağırılarak, kollarında çizikler olan öğrencinin velisi ve okul yöneticilerinin psikolojik baskısına maruz bırakıldığı öğrenildi. Odadaki konuşmanın ardından eve giden O.T.'nin anne, ''Kızım okuldan eve geldi ve onu görünce çok korktum. Gözleri şişmiş kızarmış ve çok korkmuştu'' ifadeleriyle anlattı.


Çarşamba günü TEOG sınavına girmesi gereken O. T. geçirdiği iç kanama sonucu dün Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyata alında. Kalçasında, kaburgalarında ve belinde çok sayıda kırık olduğu söylenen 14 yaşındaki öğrenci şuan cerrahi yoğun bakımda tutuluyor.


Milli Eğitim'den açıklama


Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, şu ifadelere yer verdi:


"Dr. Mete Ersoy Ortaokulu'nda 19 Nisan 2016 Salı günü 8. sınıf öğrencilerinden aralarında O.K.'nin de bulunduğu iki öğrenci tartışma yaşarlar. Okul idaresince bilgilendirme amaçlı veliler okula davet edilir. Velisinin de bulunduğu konuşma esnasında öğrencimiz O.K. kendisinden beklenmeyen bir hareketle 3. kattan kendisini boşluğa bırakır. Konuyla ilgili adli ve idari soruşturma başlatılmış olup rehber öğretmen ve psikologdan oluşan ilçe kriz müdahale ekibimiz; öğrenci, öğretmen ve velilerimizle gerekli çalışmaları sürdürmektedir. Öğrencimize acil şifalar dileriz."


Kendisini rahatsız eden öğrenciyi dövmüş


Yaşanan olayla ilgili adli ve idari soruşturmanın devam ettiği öğrenilirken, bazı tanıklarının anne Emine E.'nin sürekli ve yüksek sesle kızı O.K.'ya "Seni okuldan alacağım" ifadelerini kullandığını duyduklarını söylediği öğrenildi. Okul yönetiminin de O.K.'nin ailesini, kızlarının, kendisini rahatsız ettiğini iddia ettiği öğrenciyi darp ettiği için çağırdığı öğrenildi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS