Öz babası tarafından bu hale getirildi

Anmol Rodriguez henüz 2 aylıkken öz babası tarafından asitli saldırıya uğradı. Ancak Anmol imkansızlıklara direndi, yılmadı, mücadele etti. O şimdi dünyanın konuştuğu bir fenomen...Hintli Anmol Rodriguez, henüz 2 aylıkken annesinin kucağında babasının asitli saldırısına uğradı.
Erkek evlat isteyen baba, karısının ve kızının yüzüne kezzap fırlattı. Anne olay yerinde öldü, Anmal ise ağır yanıklara rağmen hayatta kaldı.
Annesi ölen Anmal, 5 yıl boyunca hastanede kaldı, tedavi sonrası ise yetimhaneye gönderildi.
Bu dönemde çevresindekiler tarafından dışlanan Anmal o zamanları "çok küçüktüm ve neden diğerlerinden farklı olduğumu, insanların neden benden uzak durduklarını anlayamıyordum. Kimse benimle yemek yemiyor, konuşmuyordu" diye anlatıyor.
Ancak Anmal tüm bu zorluklara rağmen pes etmedi ve kendini olduğu gibi kabul etmeye karar verdi.
Mumbai'de yaşamaya başlayan Anmal, kurduğu dernek ile asit saldırısına uğramış 20 kadının iş sahibi olmasını sağladı, bir arkadaşının düğününü organize etti.
Modaya da her zaman meraklı olan genç kadın, pozitifliği ve başarısıyla moda firmalarının dikkatini çekti.
Sosyal medya hesabından ufak ufak moda kariyerine de adım atan genç kadının takipçi sayısı kısa sürede 117 bini geçti.
Gördüğü ilgiden memnun olduğunu anlatan Anmal'ın güvensizlik yaşayan insanlara da mesaj veriyor: "Asit yüzümüzü değiştirebilir ama ruhumuzu değiştiremez. Hepimiz içten içe aynıyız ve kendimizi olduğumuzu kabul etmeli, hayatımızı mutlu bir şekilde yaşamalıyız."
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS