Pakistan, FETÖ okullarındaki öğretmenlerin ülkeyi terk etmesini istedi

Pakistan, FETÖ okullarındaki öğretmenlerin ülkeyi terk etmesini istedi

Pakistan İçişleri Bakanı Çodri Nisar Ali Han, ülkede Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ait 23 okulda çalışan 108 öğretmenin aileleriyle 20 Kasım'a kadar ülkeyi terk etmesini istediklerini duyurdu. Alınan kararın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın başlayacak Pakistan ziyareti öncesinde gelmesi dikkat çekti.

Han, Pakistan'da bir televizyon kanalının canlı yayınında yaptığı açıklamada, FETÖ okullarında görevli 108 öğretmenin ailelerini de alarak ülkeden ayrılmasını resmen istediklerini açıkladı.


Pakistanlı Bakan, toplamda 400 kişiyi bulan bu kimselerin 20 Kasım'a kadar ülkeyi terk etmesini beklediklerini bildirdi.


İZBAN grevi sona erdi


Binali Yıldırım, Steinmeier ile görüştü: Esefle karşılıyorum


Pakistan'daki FETÖ okulları "PakTurk" adı altında faaliyet gösteriyor.


"PakTurk" da kurumsal internet sitesinden yaptığı açıklamada, Pakistan hükümetinin bildirimini doğruladı.


Erdoğan'ın ziyareti öncesi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yarın başlayacak Pakistan ziyaretinde, okulların Türk yetkililere devri konusunun da ele alınması bekleniyor.


Erdoğan, iki gün sürecek ziyaretinde Cumhurbaskanı Memnun Huseyin ve Basbakan Navaz Serif ile görüşecek, Ulusal Meclis ve Senato ortak oturumuna hitap edecek.


Turkiye ve Pakistan'dan ust duzey sirketlerin yoneticileriyle duzenlenecek toplantıya Basbakan Serif ile katılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslamabad'ın ardından Lahor'a da gidecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS