Pakistan'da yolcu uçağı düştü

Pakistan'da yolcu uçağı düştü

Pakistan Uluslararası Havayolları'na ait bir yolcu uçağı, kalkıştan hemen sonra içerisindeki 47 yolcusuyla Havelyan kenti yakınlarında düştü.

Pakistan'ın kuzeyindeki Chitral kentinden başkent İslamabad'a gitmek üzere havalanan Pakistan Uluslararası Havayolları'na ait PK-661 sefer sayılı yolcu uçağı kalkıştan kısa bir süre sonra Havelyan yakınlarında yere çakıldı. Uçakta 47 kişi bulunuyordu. Pakistan'ın Chitral kentinden TSİ 13.30'da havalanan uçağın 14.40'ta başkent İslamabad'a iniş yapması bekleniyordu.


Pakistan'da yolcu uçağı düştü

Uçağın enkazına ulaşıldı

Hükümet yetkililerinden Taj Muhammad Khan, Reuters ajansına yaptığı açıklamada, uçağın enkazına Havelyan kenti yakınlarında ulaştıklarını bildirdi. 47 kişinin tamamının hayatını kaybettiği belirtilirken, enkazın dağınık bir alana yayıldığı kaydedildi. Cesetlerin yanmış olduğu ve tanınmayacak halde oldukları aktarıldı. Uçağın düşüş nedeni ile ilgili henüz bir bilgi paylaşılmazken, motor arızası ihtimali üzerinde duruluyor.

Ünlü isim de uçaktaydı

Düşen uçakta Pakistan'da pop yıldızı olarak üne kavuştuktan sonra din adamlığına yönelen 52 yaşındaki Junaid Jamshed'in de bulunduğu açıklandı. Jamshed, Protestanlıktan Müslümanlığa geçmiş, bir süre sonra da televizyon programlarında vaizlik yapamaya başlamıştı. Jamshed hakkında dine hakaret suçlamasıyla dava açılmıştı. 1980 ile 1990 yılları arasında 'Vital Signs' isimli rock grubuna üye olan Jamshed, ilerleyen yıllarda kariyerine solo olarak devam etmişti.

Görgü tanıkları, kazanın meydana geldiği bölgeden fotoğrafları sosyal medya üzerinden paylaştı.

Kuleyle irtibat kesildi

Gelen ilk bilgilerde yerel saatle 16.30'da Pakistan'da bir uçağın kaybolduğu bildirilmişti. Uçağın kuleyle son irtibatını kalkış sırasında pistteyken kurduğu belirtildi. Kurtarma ekiplerinin Havelyan bölgesine doğru yola çıktığı aktarıldı.

 Daily Pakistan gazetesi, PK-661 sefer sayılı yolcu uçağında bulunan yolcuların listesini paylaştı.

Pakistan uluslararası Havayolları'na (PIA) ait 2006 yılında da bir uçak düşmüş ve uçaktaki 45 kişinin hepsi hayatını kaybetmişti. Uçağın iki motorunun da Multan Havaalanı'ndan kalktıktan sonra arıza yaptığı anlaşılmıştı.

 

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS