Son Dakika

Paris'te terör saldırıları! Çok sayıda ölü ve yaralı var...

A A

14.11.2015 - 00:13 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: Cnnturk.com

Fransa'nın başkenti Paris'te terör saldırıları yaşanıyor. Başkentin tam 7 noktasında patlama ve silahlı çatışma yaşandı. Son verilere göre 140 civarında ölü ve çok sayıda yaralı bulunuyor. Paris Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada Paris'te 5 militanın öldürüldüğü bildirildi.

Paris'te terör saldırıları! Çok sayıda ölü ve yaralı var...

OLAY YERİNDEN İLK KARELER!

Ajansların son geçtiği bilgilere göre Paris'teki saldırılarda 200'den fazla yaralı bulunuyor ve bunların 80'inin durumu ağır.

TOPLAM ÖLÜ SAYISI 140 CİVARINDA

Parisli yetkililer Paris'teki son durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Resmi açıklamaya göre Bataclan'daki rehinelerle birlikte toplam 140 ölü 60 ağır yaralı bulunuyor. BFM TV ise rehineler dışında ölü sayısını 60 olarak açıkladı.

SİLAHLI ÇATIŞMALAR YAŞANIYOR

Polisten şehirdeki son durumla ilgili açıklamalar geliyor. Republik Meydanı'nda ağır silahlı kişilerin etrafa ateş açtığı ifade ediliyor.

"SURİYE İÇİN"

CNN TÜRK Fransa muhabiri Arzu Çakır Morin CNN TÜRK canlı yayınına bağlanarak durumla ilgili bilgi verdi. Morin, görgü tanıklarının, saldırganların "Bunu Suriye için yapıyoruz" ve "Allahu ekber" diye bağırdıklarını iddia ettiklerini söyledi.

ALIŞVERİŞ MERKEZİNDE ATEŞ AÇILDI

Europe 1 radyosuna göre Paris'te bulunan Les Halles Alışveriş Merkezi'nde ateş açıldı.

TÜM SALDIRGANLAR ÖLDÜRÜLDÜ

Fransız polisi Paris'teki terör saldırılarıyla ilgili bazı detayları açıkladı. Paris Emniyet Müdürü, saldırganların iki gruba ayrıldığını, bir grubun stadyum yakınında eylem gerçekleştirirken diğer grubun da hemen hemen aynı dakikalarda lokanta ve konser salonunda katliam gerçekleştirdiğini açıkladı. 

Bataclan Konser Salonu'ndaki militanlardan birinin polisler gelmeden önce belindeki bombayı patlatarak 4 kişiyi daha öldürdüğünü açıklayan Paris Emniyet Müdürü, tüm saldırganların öldürüldüğünü ancak araştırmaların devam ettiğini belirtti.