PKK yandaşları Almanya'da gösteri yaptı

PKK yandaşları Almanya'da gösteri yaptı

Almanya'nın Köln kentinde, Almanya Yeni Türk Komitesi (AYTK)'nın düzenlediği teröre karşı düzenlediği miting ile aynı saatte yakın yerde gösteri yapan PKK yandaşları arasında gerginlik yaşandı.

Polis taşkınlık yapan PKK yandaşı gruba müdahalede ederek çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.AYTK'nın teröre karşı düzenlediği mitinge katılanlar saat 16.00'dan itibaren Ebert Meydanında toplanmaya başladılar. Aynı saatlerde PKK yandaşları ise Köln Katedrali yanındaki Breslauer Meydanında toplandı.


AYTK'nın mitingine katılan grup ellerinde Türk bayrakları ile yürüyüşe geçti. Bir süre sonra  Weidengasse tarafından ellerinde Abdullah Öcalan posterleri bulunan 50 kişilik PKK yandaşı grup ile diğer grup karşılaştı. iki grup arasında sözlü tartışmalar yaşandı. Taşkınlık yapan PKK yandaşlarına bir süre sonra polis müdahalede bulundu.


Polisin biber gazlı ve coplu müdahalesi sırasında PKK yandaşları çöp kutularını devirerek polise cam ve plastik su şişeleri attı. Arbede sırasında bazı polislerin yaralandığı görüldü. Grup polisin müdahalesinin ardından dağıldı.AYTK'nın yürüyüş kolundakilerin Köln Katedraline yaklaşmasıyla ortam tekrar gerildi. PKK yandaşlarının taşkınlık girişimleri üzerine polis çok sayıda PKK yandaşı ve sol grup üyesini gözaltına aldı. Polis gözaltına aldığı kişileri yere yatırarak plastik kelepçe taktı.


Olaylar akşam saatlerine kadar devam etti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS