Suudi prense kulüp aldıran isim: Carla DiBello

Suudi Arabistan’ın veliaht prensi Muhammed bin Selman’ı İngiliz futbol takımı Newcastle United’ı almaya, ABD’li ‘yatırım uzmanı’ Carla DiBello’nun ikna ettiği iddia edildi.Suudi Yatırım Fonu’nun (PIF) yaptığı 343 milyon sterlinlik teklifin görüşmelerini bizzat Carla DiBello (35) yürüttüğü belirtildi.

Ancak genç kadının üst düzey bu görüşmelere nasıl dahil olduğu merak konusu, çünkü DiBello’nun bu tip üst düzey görüşmelere katılacak finansal uzmanlığının olmadığı belirtiliyor.

Çünkü DiBello’nun bu tip üst düzey görüşmelere katılacak finansal uzmanlığının olmadığı belirtiliyor. Birçok sektörde komisyonlu işler yürüten DiBello kendini ‘iş geliştirme uzmanı’ olarak gösteriyor.

DiBello'nun aynı zamanda Kim Kardashian’ın yakın arkadaşı ve programının yapımcısı olduğu ortaya çıktı.

İngiliz basınına göre DiBello’nun, PIF’in başındaki Yasir el Rumayyan ile yakın ilişkisi var. Evli olan Yasir el Rumayyan’ın, DiBello ile birlikte zaman zaman golf oynadığı ve akşam yemeği yediği iddia ediliyor.

DiBello ve El Rumayyan’ın, Veliaht Prens Muhammed’in lüks yatında ekim ayında bir araya geldiği belirtiliyor.

Veliaht Prens’in Newcastle’dan önce, bir diğer İngiliz kulübü Manchester United ile ilgileniyordu.

Veliaht Prens’in uluslararası kulüplerle bağlantı kurarak, ülkenin insan hakları ihlalleriyle bozulan imajını düzeltmeye çalıştığı belirtiliyor.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinin baş sorumlusu Selman’ın bu stratejisi için dünyas basınında terim bile bulundu: ‘Sportswashing’. Yani ‘sporla beyin yıkama’.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS