Putin İtalya gazetesine yazdı: 'Üstünlük kurma, çatışma hedefimiz yok'

Putin İtalya gazetesine yazdı: 'Üstünlük kurma, çatışma hedefimiz yok'

Rus lider Putin, İtalyan gazetesi La Stampa'ya yazdı, "Rusya'ya güvenmenin tam sırası" mesajı vererek, "Dünyada üstün olmayı ya da başka ülkelerle çatışmaya girmeyi hedeflemiyoruz" dedi. Putin, gerçek liderliğin tehditler uydurarak başkalarını bastırmakla değil, gerçek sorunların çözümü için birleşmekle olacağı çağrısı yaptı.

Erdoğan'la Putin arasında iki günde ikinci görüşme


Rusya Devlet Başkanı Vladimir putin, İtalya'nın La Stampa gazetesine "Rusya'ya güvenmenin tam sırası, teröre karşı tek cephe" başlıklı bir makale yazdı. Putin, "Dünyada üstün olmayı ya da başka ülkelerle çatışmaya girmeyi hedeflemiyoruz" dedi.


Güçlü ülkelerin çıkarlarıyla değişiyor


Rusya Devlet Başkanı, uluslararası ilişkilerin mevcut sisteminde sürekli krizler çıktığını, politika ve ekonomideki prensiplerin ise güçlü ülkelerin çıkarları doğrultusunda değiştirildiğini ifade etti.


Putin: Demokrasinin ne olduğunu sormak istiyorum


NATO yeni koşullara alışamadı


Rus lider Putin aynı zamanda, NATO'nun soğuk savaş döneminden itibaren yeni koşullara alışamadığını da belirtti.


Putin Trump'ı tebrik etti, diyalog çağrısı yaptı


Bazı ülkelerin hatalı seçimleri


Putin, ekonomik güç ve siyasi etkinin dağılımıyla ilgili fikir ayrılıklarının arttığını, güvensizliğin yarattığı yükün olanakları kısıtladığını belirterek, "Bu durum 25 yıl önce bazı ülkeler tarafından yapılan hatalı seçimlerin sonucudur" dedi.


'Bir kez daha sesleniyorum: Sizden daha güçlü ve akıllılar'


Putin, uluslararası terör tehdidine de değinerek, "Terörle mücadelenin küresel sonuçları yok, bununla birlikte tehditler büyüyor. Bu tehdit ile birlikte mücadele etmeliyiz. Fakat Rusya'nın bu çağrıları görmezden geliniyor. Terör grupları silahlanmaya devam ediyorlar. Bu çok tehlikeli bir oyun ve bu oyunun katılımcılarına bir kez daha sesleniyorum, teröristler sizden daha akıllı ve güçlüler, onlarla oynarsanız yenilirsiniz" dedi.


'Bin yıllık tarihimize dayanabiliriz'


Putin, "Rusya gibi ülkeler bin yıllık tarihlerine dayanabilirler. Biz özgürlüğümüz ve bağımsızlığımıza değer vermeyi öğrendik. Aynı zamanda biz dünyada üstün olmayı ya da başka ülkelerle çatışmaya girmeyi hedeflemiyoruz. Bize göre, gerçek liderlik tehditler uydurarak başkalarını bastırmaya çalışmak değil, gerçek sorunları görerek devletleri bu sorunların çözümü için birleştirmektir. Rusya dünyadaki rolünü tam da bu şekilde görüyor" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS