Putin'den çok sert açıklamalar!

Putin'den çok sert açıklamalar!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile ortak basın toplantısı düzenledi. Putin Türkiye ile ilgili sert ifadeler kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Putin; "Terörizme çifte standart uygulayanlar ve IŞİD ile kriminal ilişkilere girenler ateşle oynuyor" diye konuştu.

Rusya Devlet Başkanı, Hollande ile Suriye'deki operasyonlarla ilgili bilgi alışverişinde bulunma konusunda anlaştıklarını belirtti. Putin Esad hakkında ise "Geleceğine Suriye halkı karar vermeli" diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan France 24'e konuştu

"TÜRKİYE'NİN SALDIRISINI İHANET OLARAK ALGILIYORUZ"

Putin, sınırda TIR'lara düzenlenen operasyonla ilgili olarak da "TIR'ların insanı yardım malzemesi taşımadıklarından şüplendik" ifadelerini kullandı, Türkiye tarafından düşürülen savaş uçağı içinse "İhanet olarak değerlendiriyoruz" diye konuştu ve uçağın Suriye sınırlarının 6-8 kilometre kadar içinde olduğunu iddia etti. "Türkiye'nin uçağın Rus jeti olduğunu bilmemesinin imkanı yok" diye konuşan Putin, "İki müttefik ülkenin bu duruma gelmiş olması üzücü" ifadelerini kullandı. S-400’leri konuşlandırmak zorunda kaldıklarını söyleyen Putin, “Pilotumuz öldürüldü bu kabul edilebilir bir şey değil” dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Rusya lideri, düşürülen jetin ne zaman nerede olacağı hakkında ABD önderliğindeki koalisyonun da önceden bilgilendirildiğini söyledi.

HOLLANDE'DEN AÇIKLAMALAR

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande de önemli açıklamalarda bulundu. 

Hollande, IŞİD ile mücadele konusunda Rusya ile anlaştıklarını ifade ederken diğer grupların ise hedef alınmaması konusunda fikir birliğine varlıklarını belirtti.