Putin'den flaş Ukrayna savaşı açıklaması

Putin'den flaş Ukrayna savaşı açıklaması

Putin'den flaş Ukrayna savaşı açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Hint mevkidaşı Modi ile ikili görüşmesinde 'Biz savaşı bitirmek istiyoruz ama Kiev savaşı sürdürmek istiyor' dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Dünyanın gözü kulağı Semerkant'ta...

Şanghay İşbirliği Teşkilatı 22'nci Devlet Başkanları Zirvesi kapsamında liderlerin ikili görüşmeleri devam ediyor..

Gelen son dakika bilgilerine göre Şanghay Zirvesi'nde Hint mevkidaşı Narendra Modi ile görüşen Rus lider Vladimir Putin, 'Biz savaşı bitirmek istiyoruz ama Kiev savaşı sürdürmek istiyor' dedi.

Rusya Devlet Başkanı Putin iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmeye devam ettiğini belirterek, "Rus-Hindistan ilişkileri özellikle stratejik ortaklık niteliğinde aktif olarak gelişmeye devam ediyor. Uluslararası platformlarda da aktif olarak işbirliğimizi sürdürüyoruz" dedi.

Rusya'nın Ukrayna'daki savaşıyla ilgili Hindistan'ın sürekli dile getirdiği endişelere değinen Putin, "Ukrayna'daki çatışmaya ilişkin tutumunuzu, sürekli olarak dile getirdiğiniz endişelerinizi biliyorum. Tüm bunların (çatışmanın) mümkün olduğunca hızlı sona ermesi için her şeyi yapıyoruz. Ancak ne yazık ki Ukrayna yönetimi müzakerelerden çekildiğini açıkladı. Hedeflerine savaş alanında ulaşmak istediklerini söylediler. Yine de olanlarla ilgili sizi bilgilendireceğim" ifadelerini kullandı.

Putin ayrıca Hindistan ile Rusya arasında vizesiz seyahat konusunda müzakerelerin hızlandırılması konusundaki isteğinden bahsederek, "Hindistan'ın zengin tarihi ve çok eskiye dayanan kültürü, Ruslar için geleneksel olarak büyük ilgi uyandırıyor. Bundan dolayı turistlere yönelik vizesiz seyahat anlaşmasına ilişkin müzakere sürecini hızlandırmayı öneriyoruz" diye konuştu.

Putin'den flaş çağrı: 300 bin ton Rus gübresini ücretsiz olarak temin etmeye hazırız

Putin'den flaş çağrı: 300 bin ton Rus gübresini ücretsiz olarak temin etmeye hazırız