Putin'in odasındaki "esrarengiz cihaz" yok satıyor

Putin'in odasındaki "esrarengiz cihaz" yok satıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in toplantı odasının fotoğraflarında fark edilen bir cihazla ilgili tartışmalar sosyal medyada alıp başını gidince Kremlin'den açıklama yapıldı. Cihazın odanın havasını temizlediğine ilişkin bilginin ardından talep patlaması başladı. Üretici firma cihazın yok satmaya başladığını açıkladı.

Cumhuriyet'in haberine göre, Kremlin'in sitesinde bu hafta başında, Vladimir Putin'in Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'la yaptığı bir toplantının fotoğrafları yayımlandı. Putin'in Rus güçlerinin Suriye'den kısmen çekilmesi emrini verdiği bu toplantının fotoğrafları da toplantıda verilen mesaj kadar tartışıldı.


Putin: 'Suriye'ye her an geri dönebiliriz'


Nitekim sosyal medya kullanıcıları, fotoğrafta Putin'in omzunun gerisinde duran "esrarengiz" bir cihaz fark etti. Bu cihazın ne olduğuna dair bir dizi fikir ortaya atılırken, kimileri cihazı "ütü masasına" bile benzetti.


Uçak krizi patladığından beri Erdoğan ve Putin neler söylediler?


"Havayı bakterilerden temizlemek için kullanılıyor"


Cihazın ne olduğunun tartışmaya neden olmasının ardından Kremlin bir açıklama yapmaya gereksinim duydu. Kremlin'in açıklamasına göre, Putin'in odasındaki bu cihaz, toplantı odalarında havayı bakterilerden temizlemek için kullanılan bir makineydi.


"Bir anda 20 sipariş birden aldık"


Odadaki hava temizleme cihazını üreten şirketin müdürü Vera Grezneva, fotoğrafların ortaya çıkması ardından ürüne yönelik talebin birden arttığını söyledi: "Bir anda 20 sipariş birden aldığımızda gerçekten çok şaşırdık."


"Fotoğraflarda görülen, en iyi ürünlerimizden biriydi" diyen Grezneva, "Bundan önce evlerde pek kullanılmıyordu ancak fotoğrafların ortaya çıkmasının ardından insanlar evleri için de bu hava temizleme cihazını sipariş etmeye başladı" ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS