Rahip Brunson Almanya’ya indiği gibi ABD bayrağını öptü

Video: Rahip Brunson Almanya’ya indiği gibi ABD bayrağını öptü
Yargılandığı davada verilen kararın ardından serbest kalan ve <a class="in-news-link" href="/turkiye" target="_blank" title="Türkiye haberleri">Türkiye</a>’den Almanya’ya giden Rahip Brunson’u havaalanında ABD’nin Almanya Büyükelçisi Richard Grenell karşıladı. Brunson karşılamada ABD bayrağını öptü.

Yargılandığı davada verilen kararın ardından serbest kalan ve Türkiye’den Almanya’ya giden Rahip Brunson’u havaalanında ABD’nin Almanya Büyükelçisi Richard Grenell karşıladı. Brunson karşılamada ABD bayrağını öptü.

ABD’ye doğru yola çıkmadan önce Almanya’da duran rahip Brunson ve eşini, ABD’nin Almanya Büyükelçisi Richard Grenell karşıladı. Brunson’a burada sağlık kontrolleri yapıldığı ve durumunun iyi olduğu açıklandı. Brunson bugün ABD'ye gidecek.

Uçağı ABD'de Andrews Üssüne inecek olan rahip Brunson, daha sonra Beyaz Saray'ı ziyaret edecek.

Sosyal medya hesabında karşılamaya ilişkin fotoğraf paylaşan Grenell, "Trump sayesinde evde. ABD bayrağını Brunson’a sunarken kendisi bayrağı hemen öptü" ifadelerini kullandı.

2,5 aydır ev hapsinde tutulan ve Türkiye ile ABD arasında gerilime neden olan rahip Andrew Craig Brunson’a 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verilmişti. Ev hapsi ve yurt dışı çıkış yasağı da kaldırılan ve yattığı süre göz önüne alınarak serbest bırakılan Rahip Brunson, yoğun güvenlik önlemleri altında Türkiye’den ayrılarak Almanya’ya geldi.

Brunson'un İzmir'de oturduğu sokak sessizliğe büründü

Öte yandan rahip Brunson'un Türkiye'den ayrılmasının ardından İzmir'de evinin bulunduğu Işılay Saygın Sokak'taki hareketlilik de sona erdi. Güvenlik önlemi için uzun süredir bekleyen polis ekiplerinin de ayrıldığı sokak sessizliğe büründü.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS