hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Refah’taki endişe büyüyor: “Artık sadece ölümü bekliyoruz”

  KAYNAKCnnturk.com

  İsrail’in Ramazan’da Refah’a gireceğini söylemesi nedeniyle kuzeyden kaçıp bölgeye sığınan yüz binlerce Gazzeli korku içinde. Refah’taki Gazzeliler, "Artık sadece ölümü bekliyoruz" diyerek umutsuzluklarını ortaya koyuyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

   "Günler boyu ölümü bekliyoruz. Gün sona erdiği ve hala hayatta olduğumuz için Allah'a şükrediyoruz. Sadece ölümü bekliyoruz."

  Gazze Şeridi’nin güneyinde bulunan refah, yüz binlerce yerinden edilmiş Gazzelinin sığınağı oldu.

  Fakat İsrail’in Ramazan’a kadar rehineler iade edilmezse, Refah’a saldıracağını duyurması nedeniyle Gazzeliler korku içinde:

   "Korkuyoruz. Yerinden edilenlerin hepsi korkuyor, hatta Refah halkı gibi yerinden edilmeyenler de korkuyor çünkü onlara (İsrail güçlerine) merhamet yok. Çocuklar öldürülüyor. Kurbanların tamamı çocuk ve sivillerden oluşuyor. Hamas'ı ortadan kaldırmak istediklerini söylüyorlar ama yalan söylüyorlar. Sivilleri hedef alıyorlar ve ölenlerin çoğunu çocuk ve kadınlar oluşturuyor."

  Defalarca yerinden edilen Gazzeliler,,

  Artık çok yorgun ve tek istekleri çocuklarına yeniden normal bir yaşam sunabilmek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Yeter! Ne zamana kadar korku içinde yaşayacağız? Çocuklarımız için oradan oraya taşınıyoruz. Yaşasak da ölsek de kayıtsızız ama çocuklarımıza güzel bir hayat sunmak istiyoruz. Mutlu bir hayat yaşamak istiyoruz. Yeter! Ne zamana kadar?"

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow