Reza Zarrab davasında son dakika gelişmesi

Reza Zarrab davasında son dakika gelişmesi

Reza Zarrab davasında son dakika gelişmesi

Reza Zarrab'ın avukatı Benjamin Brafman davayla ilgili açıklamalarda bulundu. Brafman kefalet taleplerinin kabul edilmemesine itirazda bulunduklarını duyurdu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Benjamin Brafman savcı Preet Bharara'nın kefaletinin kabul edilmemesi yönündeki tavsiye kararını eleştirdi. Suçlamaların ABD vatandaşı olmayan bir kişiyi cezalandırmak için yasaların 'radikal bir şekilde' esnetilmesi olarak adlandıran Brafman, Zarrab'ın Türk yetkililere rüşvet verdiği iddiasını ise 'absürd' olarak nitelendirdi.

İşte Reza Zarrab'ın cep telefonundan çıkan fotoğraflar

Reza Zarrab dosyasında kritik isimler

Rüşvet suçlamasının kanıttan yoksun olduğunu iddia eden avukat, Zarrab'ın New York'ta kalmak ve adını temizlemek istediğini ifade etti.

17 Aralık soruşturması

New York Güney Bölgesi Başsavcısı Preet Bhrara’nın dilekçesine karşı yazdığı yanıtı mahkemeye veren Zarrab’ın avukatı Brafman’ın Salı günü mahkemeye sunduğu 55 sayfalık ek dilekçede, savcılığın yasaları Reza Zarrab’a doğru aktarmadığı, kendisinin Türkçe çevirmen istemesine karşın ilk ifadesinin İngilizce alındığı, savcılığın kendi dilekçesinde sunduğu 17 Aralık soruşturmasının New York’taki davaya karşı kullanılmaması gerektiği belirtildi.

'Yalan söylemedi'

Zarrab’ın sorgusu sırasında, kendisine kaç pasaportu bulunduğunun sorulmadığını da öne süren Brafman, müvekkilinin mal varlığı ile ilgili verdiği bilgilerde de yalana başvurmadığını savundu.