Roma'da seçim vaadi: 500 bin kedi

Roma'da seçim vaadi: 500 bin kedi

Roma'nın başı kenti istila eden farelerle dertte. Böyle olunca da yaklaşan belediye seçimlerinin başlıca vaadi kenti farelerden kurtarmak. Haydi İtalya Partisi'nin başkan adayı Antonio Razzi, Roma'ya Asya'dan 500 bin kedi getirmeyi vadetti.

Roma'daki fare istilası için ithal kedi formülü tartışılıyor. Belediye başkanlığı seçiminde aday olan bir isim seçilmesi durumunda Roma'ya Asya'dan 500 bin kedi getireceğini belirtiyor.


İstanbul'un kedileri belgesel oldu


NTV'de yer alan habere göre İtalya'nın başkenti Roma'da yaşanan, fare krizi belediye başkanlığı seçimlerin de önemli argümanlarından biri haline geldi.


Kediniz sizi sevdiğini nasıl gösterir?


"Haydi İtalya Partisi"nden senatör olan ve Roma'da belediye başkanlığına adaylığını koyan Antonio Razzi, seçimi kazanması halinde kenti farelerden kurtarma sözü verdi.


Hiç görmediğiniz kedi fotoğrafları


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan belediye başkanı adayı "Roma'ya Asya'dan 500 bin kedi getirilmesi için irtibata geçtim. Bu kediler şehrin kritik noktalarına dağıtılacak, böylece çevreye saygılı bir fareden arındırma planı uygulanacak" dedi.


İtalyan medyasında son dönemde çıkan haberlere göre, başkentte aralarında mahkeme, müze ve okulların bulunduğu pek çok bina fare istilası nedeniyle kapandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS