Rus gazeteciye ölüm tehdidi

  1. Dünya
Rus gazeteciye ölüm tehdidi
Rus gazeteciye ölüm tehdidi

İngiltere’de eski Rus ajan Sergey Skripal ve kızı Yulia ile ilgili gelişmeleri takip eden Rus gazeteci Yelizaveta Gerson ölümle tehdit edildi

İngiltere’de eski Rus ajan Sergey Skripal ve kızı Yulia ile ilgili haberleri takip eden Rus NTV televizyonundan gazeteci Yelizaveta Gerson, tehdit almaya başladığını söyledi. Sputnik'in haberien göre, Gerson, birinin kendisine “Rusya’da kalemiyle kazanan sen, İngiltere’de kılıçla öleceksin” ifadelerini içeren bir mektup yazdığını ifade etti.

Rus gazeteci Yelizaveta Gerson, BBC'nin Skripal olayı ile ilgili bir haberini yayınlamasının ardından ölüm tehdidi almaya başladığını açıkladı.
Gerson "Haberin yayınlanmasından kısa süre sonra kimliğini bilmediğim biri, —umarım sadece bir sapıktır- bana ‘Rusya'da kalemiyle kazanan sen, İngiltere'de kılıçla öleceksin' sözlerini içeren bir mektup yazdı" dedi.

'Açık tehditle ilk defa karşılaştım'

Gerson sosyal medya üzerinden daha önce çeşitli kötü ifadelerle karşılaştığını, ancak bu tarz açık bir tehditle ilk kez karşı karşıya geldiğini ve polise başvurduğunu ifade etti.

Rusya'nın İngiltere Büyükelçiliği de Skripal olayından sonra Rus gazetecilerin tehditlere maruz kaldığını bildirmişti.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS