Rus muhalif Navaly paylaştı, 2 günde 53 milyon izlendi: 'İşte Putin'in Sarayı'

Geçtiğimiz günlerde Rusya'ya dönmesi sonrası gözaltına alınan Aleksey Navalny'in ekibi tarafından yayımlanan, önceden çekilmiş görüntülerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yasa dışı kaynaklarla Karadeniz kıyısında kendisine lüks bir saray yaptırdığını öne sürülüyor. 48 saat içinde 53 milyondan fazla izlenen videodaki iddiaları Kremlin reddetti.Zehirlendikten sonra Almanya'ya tedaviye götürülen ve sonrasında Moskova'ya dönüşünde tutuklanan Rus muhalif Navalny'in ekibi olay bir video paylaştı.

Navalny'in gözaltı öncesi çektiği videoda Putin'in 1 milyar sterline mal olan ve "dünyadaki en büyük rüşvet" ile inşa edildiği öne sürülen sarayı yer alıyor.

Navalny'in ekibinin videodaki iddialarına göre binanın bahçesinin büyüklüğü Monaco'nun 39 katı.

Binanın Putin tarafından, petrol devlerine rüşvet olarak sipariş edildiğini öne süren Navalny ekibi, sarayda kumarhane, yer altı buz hokeyi sahası ve üzüm bağı olduğu öne sürdü.

Videoya göre mülkün çevresindeki 70 kilometrekarelik toprağın sahibi ise Federal Güvenlik Servisi (FSB).

Navalny videoda ayrıca "Mülkün etrafı aşılamaz tellerle kaplı, kendi limanı, kilisesi, güvenlikleri, özel izin sistemi, uçuşa yasak bölgesi ve hatta sınır kontrolü var" dedi.

Kremlin iddialara jet yanıt vererek binanın Putin'e ait olmadığını açıkladı.

Ancak büyük ilgi çeken video Navalny'in resmi YouTube hesabı 'Алексей Навальный' de 2 günde tam 53 milyon kişi tarafından izlendi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS