Rusya: "Bunu sadece cahiller ciddiye alır"

Rusya: "Bunu sadece cahiller ciddiye alır"

Türkiye sınırında bulunan Kamışlı'ya asker yerleştirekleri iddialarıyla ilgili konuşan Rusya Savunma Bakanı İgor Konaşenkov, bu haberleri, "Türkiye'nin yolladığı askeri grupların üstünü örtme çabası" diye niteledi. Konaşenkov, "Rus uçaklarının Suriye'deki en uzak noktaya uçuş süreleri yaklaşık 30 dakika. Bu yüzden Rus uçaklarının Kamışlı bölgesine yerleştirileceğine ilişkin haberleri sadece cahiller ciddiye alır" dedi.

Rusya Savunma Bakanlığı Resmi Temsilcisi İgor Konaşenkov, basında Rusya'nın Suriye'de yeni hava üssü kuracağına ilişkin yer alan haberlerin Türkiye'nin, Suriye sınırına çok sayıda askeri grubu yollamasının üstünü örtme çabaları olabileceğini bildirdi.


'100 Rus askeri Kamışlı'da' iddiası


Konaşenkov konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, "Suriye Arap Cumhuriyeti topraklarında Rus savaş uçakları için yeni bir hava üssü yok ve kurulması da planlanmıyor" ifadelerini kullandı.


Rusya'dan 'Esad çekilsin' iddiasına yalanlama


Konaşenkov şu şekilde devam etti:


"The Times tarafından bu konu hakkında yayınlanan haberler amatör bir saçmalıktan ibaret veya Türkiye'nin Suriye sınırının Al Kamışlı bölgesine çok sayıda askeri grup göndermesinin üstünü örtme çabalarıdır."


Konaşenkov, Rus uçaklarının Suriye'deki en uzak noktadaki her türlü hedefine uçuş sürelerinin yaklaşık 30 dakika sürdüğünü belirterek, "Bu yüzden Rus uçaklarının Suriye-Türkiye sınırında bulunan Al Kamışlı bölgesine yerleştirileceğine ilişkin haberleri sadece cahiller ciddiye alır" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS