Rusya: "Suriye'de Cruise füzeleri ateşlendi"

Rusya: "Suriye'de Cruise füzeleri ateşlendi"

Rusya Savunma Bakanlığı'ndan Suriye ile ilgili açıklama geldi. Bakan Sergey Shoygu, Halep ve İdlib'e Cruise füzeleri ateşlendiğini açıkladı.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Suriye'de düzenlenen hava saldırılarının iki katına çıkartıldığını söyledi. Moskova'da, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve üst düzey askeri yetkililerin katılımıyla düzenlenen toplantıda konuşan Şoygu, Suriye'deki hava saldırılarının iki katına çıkartıldığını ve operasyonlara Tu-160, Tu-95 MS ve Tu-22 m3 tipi uzun mesafeli bombardıman uçaklarının da katıldığını ifade etti.


Şoygu, Rus uçaklarının Suriye'de bugün için 127 uçuş planladığını ve şu ana kadar 140 hedefi vurduğunu belirterek, bu saldırılarda Halep ve İdlib'de bulunan hedeflere havadan 34 Cruise füzesi atıldığı bilgisini paylaştı.


Putin'den Fransızlarla işbirliği talimatı


Rusya Devlet Başkanı Putin, Akdeniz'de bulunan Rus Kruvazörü "Moskova"nın komutanına, yakın zamanda Akdeniz'e Fransız uçak gemisi geleceğini ifade ederek, Fransız denizcilerle "müttefikmiş gibi" birlikte çalışma talimatı verdi. Putin, Rus askerlerinin Suriye'de "terörizmle mücadele misyonu" yürüterek, ülkesini ve vatandaşlarını koruduğunu ifade etti.


Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) Başkanı Aleksandır Bortnikov, 224 kişiyi taşıyan Rus yolcu uçağının, yerleştirilen bir bombanın patlaması sonucu düştüğünü açıklamıştı. Putin ise Rusya'nın Suriye'deki hava saldırılarını yoğunlaştıracaklarını vurgulayarak, "Suriye'deki hava operasyonlarımız sadece devam etmemeli, suçluların intikamın kaçınılmaz olduğunu anlayacakları kadar güçlendirilmeli" diye konuşmuştu.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS