Rusya'da küçük çocuğun başını kesen kadın mahkemede böyle görüntülendi

Rusya'da küçük çocuğun başını kesen kadın mahkemede böyle görüntülendi

Rusya'da Gulchekhra Bobokulova isimli bakıcının 4 yaşındaki çocuğun başını keserek sokağa çıkması tüm dünyayı adeta şoke etmişti. Babokulova'nın yargılandığı duruşmaya Moskova'da başlandı.

Moskova'da bir kadın bakıcılığını yaptığı küçük çocuğun başını kestikten sonra metro istasyonu çevresinde "Allahu Ekber" diye bağırarak ölü çocuğun başını sallandırmıştı. Tüm dünyayı şoke eden olayda kadının kimliğinin Gulchekhra Bobokulova olduğu öğrenilmişti. Üç çocuk annesi olan Babokulova'nın şizofreni hastası olduğu da kısa süre önce polis kaynakları tarafından açıklanmıştı. 38 yaşındaki kadın bugünkü mahkemede suçlu olduğunu söyledi. Ancak Moskova'dan dünyaya servis edilen haberde dikkat çeken şey kadının itirafı olmadı.Bakıcı küçük çocuğun başını kesti


Duruşma salonundan servis edilen fotoğraflarda Babokulova'nın gülümsemesi ve esnemesi büyük tepki çekti. Katledilen küçük çocuğun ailesi "Hissettiğimiz nefret, çaresizlik ve güçsüzlüğü kelimelere dökmemiz imkansız" diye konuştu. 


Basın tarafından "Kanlı Bakıcı" lakabı takılan Babokulova duruşma salonuna getirilirken gazetecilerin kendisine sorduğu "çocuğun ailesinden af diliyor musunuz?" sorusuna "Sadece Allah'tan af dilerim" şeklinde cevap verdi. Bir diğer gazetecinin "Allah sizden ne yapmanı istedi?" sorusuna ise "Öldürmemi" yanıtını verdi.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS