Son Dakika

Rusya'da muhalif lidere saldırı 

A A

10.02.2016 - 10:27 Son Güncelleme:

Muhalif Parnas Partisi lideri Kasyanov Moskova'da saldırıya uğradı. Kasyanov "Moskova'nın merkezinde Slav gibi görünmeyen 10 kişilik bir grup bana pasta fırlattı. Bana tehditler savuran grup daha sonra arabalarına binerek uzaklaştı" dedi.

Rusya'da muhalif lidere saldırı 

Rusya'ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti Lideri Ramzan Kadirov'un sosyal medya hesabından hakkında tehdit içerikli mesaj yayınladığı muhalif Parnas Partisi lideri Mihail Kasyanov, Moskova'da saldırıya uğradığını açıkladı.

Kasyanov, Rus Interfax haber ajansına yaptığı açıklamada, "Moskova'nın merkezinde Slav gibi görünmeyen 10 kişilik bir grup bana pasta fırlattı. Bana tehditler savuran grup, daha sonra arabalarına binerek uzaklaştı" dedi.

Kasyanov, saldırıyla ilgili polise şikayette bulunduğunu ifade etti. Moskova emniyetinden yapılan açıklamada, Kasyanov'un dilekçesinin işleme alındığı ve olaya karışan şahısların tespit edilmesi için işlemlerin başlatıldığı kaydedildi.

Çeçenistan Devlet Başkanı Kadirov, geçen günlerde Instagram hesabında Kasyanov'u tehdit eden bir video yayınlamıştı. Keskin nişancı tüfeği dürbününden çekilmiş izlenimi veren video bir süre sonra hesaptan silinmişti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in yakın müttefiki Kadirov, Rus lideri eleştirenleri "düşman" ve "vatan haini" olarak tanımlıyor.