Rusya'dan açıklama: "Kürt güçleriyle her gün görüşüyoruz"

Rusya'dan açıklama: "Kürt güçleriyle her gün görüşüyoruz"

Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Mihail Bogdanov, Özgür Suriye Ordusu ve Kürt güçlerin de içinde olduğu bir dizi Suriyeli grupla görüşmeler gerçekleştirdiklerini söyledi.

RIA Novosti haber ajansına demeç veren Bogdanov, Suriyeli örgütlerle yapılan görüşmelerle ilgili bir soruya yanıt olarak şöyle konuştu:


"Her gün telefonda görüşmelerimiz oluyor. Moskova, Paris ve İstanbul'da da bire bir görüşmelerimiz oluyor. Suriyeli muhaliflerin neredeyse her grubuyla görüşüyoruz. Ulusal Koordinasyon Komitesi, Ulusal Koalisyon ve birçok demokratik, çoğulcu yapı ile görüşmelerimiz oluyor. Doğal olarak Kürt güçlerle de görüşüyoruz." Oğlunun IŞİD'e götürüldüğünü söyleyip yakalanmasını isteyen babaya şok  Trabzonspor Başkanı'nın kadınlarla ilgili sözlerine tepki yağdı


'ÖSO TEK BİR KOMUTA MERKEZİNİN OLMADIĞINI SÖYLÜYOR'


Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) yetkilileriyle de bire bir görüşmeler yaptıklarını belirten Bogdanov, bazı ÖSO yetkililerinin haber ajanslarına verdikleri demeçlerde Moskova ile görüşmediklerini söylemelerinin nedenlerine dair soru karşısında da şunları söyledi: Şırnak'a askeri sevkiyat Skibbe Yunanistan Milli Takımı'nın başına getirildi


"ÖSO'yu temsil ettiklerini söyleyen birçok kişiyle görüştüm. Kahire'de de görüşmelerim oldu. Moskova'ya da birçok kişi geldi. Hepsi ÖSO'yu temsil ettiklerini söylüyor. Diğer taraftan da tek bir komuta merkezlerinin ya da komutanlarının olmadığını söylüyorlar." (Sputnik)

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS