Sadece 1 yılda ürküten görüntü!

Milyonlarca insan Güney Hindistan eyaletindeki Tamil Nadu eyaletinde su depolarına yöneliyor, çünkü ev ve otel muslukları kuruyan göller ve tükenmiş yeraltı sularının neden olduğu su kıtlığı nedeniyle çalışmıyor...Hindistan'da su kıtlığı, muson yağmurları nedeniyle bu sene biraz daha normale dönse de yine de yüzde 62'lerde geziniyor...
Chennai eyaletinin başkentinde insanlar su için sıraya giriyorlar. Su sıkıntısı yüzünden bazı şirketler çalışanlardan evden çalışmalarını isterken bazı restoranların ise erkenden kapanıyor
Su kıtlığı daha da kötüleşirke bölgede pek çok restoran öğle yemeği servisi yapmayı bile düşünmüyor. Chennai’deki Hotel Deccan Plaza’nın genel müdürü olan Gauri Shankar, iki tankerin her gün 60 kilometrelik yolu katederek bir kasabadan 4.000 rupi (330 TL) karşılığında otellerine su getirdiğini söyledi.
Tahmini nüfusu 10 milyon olan Hindistan'ın altıncı en büyük şehri Chennai, medikal turizm için büyük bir destinasyonu iken Tamil Nadu eyaleti ise adeta bir otomobil imalat merkezi olarak biliniyor.
Ancak su kıtlığı turizm olarak da ülkeyi vuruyor.
AP'nin fotoğraflarına ise kıtlığın her geçen yıl nasıl vahim boyutlara ulaştığı gözler önüne seriliyor.
Soldaki kare 2018 yılına aitken 2019 yılına ait görüntüde su kıtlığının vardığı nokta çarpıcı bir şekilde ortaya çıkıyor.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS