Şeriat mahkemesini yaktılar!

Şeriat mahkemesini yaktılar!

Nijerya'nın kuzeydoğusundaki Kano kentinde Hazreti Muhammed'e hakaret etmekle suçlanan bir din adamının cezalandırılmasını isteyen yüzlerce kişi şeriat mahkemesini ateşe verdi.

Nijerya'da din adamı olduğu belirtilen Abdül İnyas'ın "Allah'ın Hazreti Muhammed'i elçisi olarak göndermediğini ve Ticaniye tarikatının liderinin Hazreti Muhammed'den daha güçlü olduğunu" söylediği iddiası üzerine olaylar çıktı.


Çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu yaklaşık 5 bin kişilik gösterici grubu, Rijiyar Lemo Yüksek Şeriat Mahkemesi'ni yaktı. İnyas'ın geçen hafta şeriat mahkemesine çıkarıldığı, buradan gizlice serbest bırakıldığı ileri sürüldü. Gösteriler Kano'nun sokaklarına yayıldı. Kentteki öfkeli kalabalık, İnyas'ın Kumbotso yerel yönetim bölgesinde bulunan konutuna da saldırdı.


Polisin Kano'daki gösteriler karşısında etkisiz kaldığı görüldü. Protestolar halkta paniğe yol açtı. Nijerya'da 2006 yılında Danimarka'daki bir gazetenin Hazreti Muhammed'e hakaret niteliği taşıyan karikatürler yayımlamasının ardından çıkan şiddet olaylarında çoğu Hristiyan 15 kişi öldürülmüş, çok sayıda kişi de yaralanmıştı.


Kolombiya'da ateşkes sona erdi!


3 PKK'lı kadın cinayetinde soruşturma tamamlandı


Öğretmen Yılmaz HDP reklamında oynadığı için mi işten çıkarıldı?

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS