ABD'de bara silahlı saldırı: 13 ölü

Video: ABD'de bara silahlı saldırı: 13 ölü
<a class="in-news-link" href="/abd" target="_blank" title="ABD haberleri">ABD</a>'nin California eyaletinde bir barda düzenlenen silahlı saldırıda saldırgan dahil 13 kişi hayatını kaybetti. Saldırıda ölenler arasında şerif yardımcısının da olduğu açıklandı.

ABD'nin California eyaletinde bir barda düzenlenen silahlı saldırıda saldırgan dahil 13 kişi hayatını kaybetti. Saldırıda ölenler arasında şerif yardımcısının da olduğu açıklandı.

ABD'nin California eyaletinde bir bara silahlı saldırı düzenlendi. Saldırı sonucu saldırgan dahil 13 kişi hayatını kaybetti.

ABD basınına konuşan bir kişi saldırı anında yaklaşık 30 el ateş açıldığını ve saldırganın 20'li yaşlarda ve sakallı olduğunu söyledi.

Saldırı sırasında barda olan 19 yaşındaki görgü tanığı Taylor Whitler,yüzünün bir bölümü kar maskesine benzer bir şeyle örtülü saldırganın etrafarastgele ateş ettiğini ifade etmişti.

Saldırı üzerine güvenlik güçleri ve acil durum görevlileri olay yerinevarırken, halktan bölgeden uzak durmaları istenmişti.

Trump'tan açıklama geldi

Olayın ardından ABD Başkanı Trump Twitter'da açıklamalarda bulundu. Trump, "California'daki korkunç saldırı hakkında bilgilendirildim. İlk müdahale ekibi, FBI olay yerinde. Şu anda 13 kişinin öldüğü bildirildi. Aynı şekilde, saldırgan ve olay yerine giden polis memuru da..." dedi.

 

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS