Son dakika... Türkiye'den Fransa'ya peş peşe tepkiler

Son dakika... Türkiye'den Fransa'ya peş peşe tepkiler

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, resmi Twitter hesabından Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasını paylaşarak Fransa'ya tepki gösterdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da yaptığı açıklamada, "Bizim için geçerliliği yoktur. Bu konuda gerekli tedbirleri alacağız" dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise Fransa'ya sert tepki gösterdi. Altun, "Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un 24 Nisan’ı “Anma Günü” ilan etmesi ucuz bir popülizm ve büyük bir hadsizlik örneğidir" dedi.
Bakan Çavuşoğlu: Macron popülizm yapıyor


Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un 24 Nisan kararnamesi AİHM ve Fransız Anayasa Mahkemesi’nin kararlarını açıkça ihlal ediyor" mesajını paylaştı.Çavuşoğlu'ndan Macron'a tepki


Bakan Çavuşoğlu, "Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un “24 Nisan” kararnamesi AİHM ve Fransız Anayasa Mahkemesi’nin kararlarını açıkça ihlal ediyor. Macron seçim kampanyasında Ermenilere verdiği sözleri yerine getirmeye çalışarak yine popülizm yapıyor. Önce kendi karanlık tarihine baksın. #Ruanda soykırımından bu yana çeyrek asır geçti" ifadelerini kullandı.


Dışişleri Bakanlığı da tepki gösterdi


Dışişleri Bakanlığı da yaptığı açıklamada "Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 24 Nisan’ı 'anma' günü ilan etmesini şiddetle kınıyoruz. Fransa’nın dostane olmaktan uzak bu tutumunun, Türkiye ile ilişkilerini menfi şekilde etkilemesi kaçınılmazdır" ifadelerini kullandı.


 
 


 


 
 
 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS