Son dakika... Dünyada koronavirüs kabusu sürüyor: İşte anbean tüm gelişmeler

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını can almaya devam ediyor. Koronavirüs nedeniyle Slovenya ve Danimarka'da ilk ölümler gerçekleşti. Özbekistan'da ilk koronavirüs vakası tespit edildi. Cezayir'de ise hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi. Hollanda'da ise ölü sayısı 20'ye yükseldi.İşte bugün salgınlar ilgili yaşanan tüm gelişmeler...

FRANSA'DA ÖLÜ SAYISI 120'YE YÜKSELDİ
Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 120'ye, vaka sayısı ise 5 bin 400'e çıktı.
Fransa Sağlık Bakanı Olivier Veran, France 2 kanalında yaptığı açıklamada, virüs bulaşan kişi sayısının 900 kişi artarak 5 bin 400'e ulaştığını, hastaların 400'ünün yoğun bakımda tedavi gördüğünü söyledi.
İSVİÇRE'DE BİR GÜNDE 841 YENİ KORONAVİRÜS VAKASI

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle tedbirlerin sıklaştırıldığı İsviçre'de vaka sayısının bir günde 841 arttığı bildirildi.

İsviçre Federal Halk Sağlığı Ofisinin (BAG) açıkladığı rakamlara göre, düne göre 841 artan toplam Kovid-19 vaka sayısı, 2 bin 200'e yükseldi, ölü sayısı da 14'e çıktı.

İSPANYA'DA EN YÜKSEK GÜNLÜK ARTIŞ

İspanya'da yeni tip koronavirüs teşhisi konulan hastalarda ölü sayısı 288, vaka sayısı ise 7 bin 753'e çıktı. Ülkede, Kovid-19 ile ilgili açıklanan günlük verilerde bu zamana kadarki en yüksek artış oldu.

HOLLANDA'DA ÖLÜ SAYISI 20'YE YÜKSELDİ
Hollanda Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada 176 yeni vaka tespit edildiği ve toplam sayının 1135 olduğu açıklandı. Açıklamada son 24 saatte 8 kişinin daha hayatını kaybettiğini ve toplam ölü sayısının 20'ye çıktığı ifade edildi.
CEZAYİR'DE 4. ÖLÜM

Cezayir'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 4'e yükseldi. Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, 84 yaşındaki bir kadının Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirdiği belirtildi. Ülkede salgına yakalananların sayısının da 48 olduğu ifade edildi.

KIBRIS RUM YÖNETİMİ TÜM SINIR KAPILARINI KAPATTI

Kıbrıs Rum yönetimi koronavirüs (Covid-19) nedeniyle kuzey ile güney arasındaki geçişleri sağlayan tüm sınır kapılarını kapatma kararı aldı. Kuzey ile güney arasında 2004 yılından beri açık olan sınır kapıları, 16 yıl sonra ilk kez kapanmış oldu.

KAZAKİSTAN'DA OLAĞANÜSTÜ HAL
Reuters'ın son dakika haberine göre Kazakistan'da koronavirüs nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi. Ülkedeki vaka sayısı şu an için 8 olarak açıklandı.
MALEZYA'DA 190 YENİ VAKA

Malezya'da 190 kişide daha koronavirüs tespit edildiği ve toplam vaka sayısının 428'e yükseldiği belirtildi.

Reuters'ın Sağlık Bakanlığı yetkilerine dayandırdığı habere göre yeni vakaların çoğu, ülkede 10.000'den fazla kişinin katıldığı Sri Petaling Camii'ne gidenlerden oluşuyor.

KKTC'DA VAKA SAYISI 6'YA YÜKSELDİ
KKTC Sağlık Bakanı Ali Pilli, ülkede bir kişinin daha yeni tip koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıktığını ve vaka sayısının 6'ye yükseldiğini duyurdu. KKTC'de daha önce dört turist ve bir KKTC vatandaşında Covid-19 tespit edilmişti.
ÖZBEKİSTAN'DA İLK VAKA

Özbekistan Sağlık Bakanlığı yetkililerin açıklamasına göre Fransa'dan dönen bir Özbek vatandaşın koronavirüs testi pozitif çıktı.

ENDONEZYA'DA 21 YENİ VAKA

Endonezya'daki koronavirüs vakalarının son 24 saatte 21 kişi daha arttığı ve toplam sayının 117 olduğu açıklandı.

IRAK'TA 8 VİLAYET SINIR KAPILARINI KAPATTI
Irak'ta 8 vilayet daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından korunmak amacıyla sınırlarını giriş çıkışlara kapatma kararı aldı. Zikar, Babil, Meysan, Necef, Basra, Divaniye, Vasıt ve Kerkük valileri tarafından ayrı ayrı yapılan açıklamalarda, Covid-19'un yayılmasına engel olmak amacıyla başında bulundukları kentlerin sınırlarının kapatıldığı bildirildi.
RUSYA'DA VAKA SAYISI 59'A YÜKSELDİ
Rusya'da yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edilen kişi sayısı 59’a yükseldi.
SLOVENYA VE DANİMARKA'DA İLK KORONAVİRÜS ÖLÜMLERİ

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle Avrupa ülkeleri Slovenya ve Danimarka'da ilk ölüm vakaları gerçekleşti. Slovenya devlet televizyonunun aktardığına göre, başkent Ljubljana'daki üniversite hastanesinde tedavi gören bir erkek hasta, Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Koronavirüs tespit edilenlerin sayısının 827'ye ulaştığı Danimarka'da da 81 yaşındaki bir kişi yaşamını yitirdi. Bu, Danimarka'da Covid-19 nedeniyle ilk ölüm oldu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS