Son dakika... İran'daki olaylarla ilgili Türkiye'den açıklama

Son dakika... İran'daki olaylarla ilgili Türkiye'den açıklama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu İran'daki olaylarla ilgili açıklamada bulundu. Çavuşoğlu "Son günlerde İran'da yaşanan olayların bir an önce bitmesini ve İran'ın huzura kavuşmasını diliyoruz" ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu Irak’ta Musul ve Basra Başkonsolosluklarının yeniden faaliyete geçirildiğini de duyurdu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu İran'daki protestolara yönelik "Son günlerde İran'da yaşanan olayların bir an önce bitmesini ve İran'ın huzura kavuşmasını diliyoruz" dedi. 


Irak’ta Musul ve Basra Başkonsolosluklarının yeniden faaliyete geçirildiğini de duyuran Çavuşoğlu "Irak’ın tüm kesimlerine ulaşma hedefimiz doğrultusunda Musul ve Basra Başkonsolosluklarımızı yeniden faaliyete geçiriliyoruz. Necef ve Kerkük’te ilk kez Başkonsolosluk açılmasına yönelik çalışmalarımız da devam ediyor" sözlerini kullandı.


Kıbrıs'a ilişkin de konuşan Çavuşoğlu, "Milli davamız Kıbrıs konusunda sırf müzakere etmek için tekrar masaya oturmayacağız" ifadelerini kullandı.
 
 
 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS