Son dakika... Koronavirüs alarmı: Dışişleri Bakanlığı'ndan iki ülke için seyahat uyarısı

Video: Son dakika... Koronavirüs alarmı: Dışişleri Bakanlığı'ndan iki ülke için seyahat uyarısı

Dışişleri Bakanlığı koronavirüs nedeniyle İtalya ve Irak için seyahat uyarısında bulundu.

Dışişleri'nin açıklamasında ilk olarak Irak için "Irak’ta Koronavirüsü (COVID-19) vakalarının sayısı ülke çapında artış eğilimindedir. Bu çerçevede, vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça Irak’ın Koronavirüs vakaları görülen bölgelerine seyahat etmemeleri, Irak’a seyahat etmeleri halinde vakaların yoğun olarak görüldüğü bölgelerden uzak durmaları önemle tavsiye olunur" uyarında bulunuldu.


İtalya'da da koronavirüsten kaynaklı ölümlerde artış üzerine uyarıda bulunan Dışişleri Bakanlığı şu ifadelere yer verdi: 


"İtalya’da Koronavirüs (COVID-19) vakalarında ve bu virüs kaynaklı ölümlerde son günlerde artış yaşandığı gözlemlenmektedir.


Bu çerçevede, vatandaşlarımızın, zorunlu olmadıkça, İtalya’nın Koronavirüs vakaları görülen bölgelerine seyahat etmemeleri önemle tavsiye olunur.


Öte yandan, İtalya’da ikamet eden veya bu ülkeye seyahat etmek zorunda olan vatandaşlarımızın sağlık önlemlerine azami düzeyde riayet etmeleri; Roma Büyükelçiliğimiz ve Milano Başkonsolosluğumuz ile İtalyan resmi makamları ve Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklama ve uyarılarını yakından takip etmeleri önem arzetmektedir.


Vatandaşlarımızın acil durumlarda aşağıda irtibat bilgileri bulunan Konsolosluk Çağrı Merkezi (7/24), Büyükelçiliğimiz ve Milano Başkonsolosluğumuza ulaşmaları mümkündür:


Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Çağrı Merkezi (+90 312 292 29 29)


Roma Büyükelçiliği (+39 06 445 941)


Acil Durum Nöbetçi Telefon Numarası (+39 340 176 64 31)


E-Posta: ambasciata.roma@mfa.gov.tr


Milano Başkonsolosluğu (+39 02 318 368 00)


Acil Durum Nöbetçi Telefon Numarası (+39 331 678 32 68)


E-posta: consolato.milano@mfa.gov.tr"

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS