New York'taki CNN binasında bomba paniği

New York'taki CNN binasında bomba paniği

New York'taki CNN International'ın bulunduğu bina, bomba ihbarı sebebiyle boşaltıldı. Telefonla arayan bir kişinin binada 5 bomba olduğunu söylediği ifade edildi. Trump'ın tweetinden sonra gerçekleşen olay sonrasında incelemelerde bulunan polis ekipleri, binada bomba bulunmadığı açıklandı.

CNN International'ın bulunduğu New York'taki Time Warner Center'ın bomba şüphesiyle boşaltıldığı belirtildi. New York polisinin şu anda binada incelemelerde bulunduğu, CNN'in ise yayınlarını önlem amaçlı banttan yayınladığı belirtildi.

 

İhbar sonrası yayınlarına devam edemeyen CNN ise sokaktan canlı yayın gerçekleştirdi.

Olayın Trump'ın tweetinden hemen sonra gerçekleşmesi ise dikkat çekti. Trump 1 saat önce attığı tweette "Sahte haber = İnsanların düşmanı" demişti. Bu paylaşımdan kısa süre sonra ise New York'taki CNN International binasında bomba alarmı verildi.

Olaydan bir süre sonra New York Polis Departmanı'ndan (NYPD) yapılan yazılı açıklamada Time Warner Center'daki tehlikenin geçtiğini duyuruldu. Polis, bomba ihbarı nedeniyle trafiğe kapatılan 58. sokağın da hem yaya hem araç trafiğine açılarak, durumun normale döndüğünü kaydetti. Ekim ayında da şüpheli paketler gönderilmişti ABD'de geçen ay yapılan ara seçimler öncesi, ekim ayında eski ABD Başkanı Barack Obama ve eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton da dahil olmak üzere birçok Demokrat Partili ismin adreslerine içinde "boru bombası" adı verilen bir düzenek bulunan paketler gönderilmişti. Söz konusu paketlerin adreslerinden birisi de CNN'in New York ofisi olmuş, bina bomba alarmı nedeniyle tahliye edilmişti.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS