Son Dakika

Soros ABD'den yardım çeki mi aldı?

A A

05.11.2021 - 08:45

Adı pek çok skandalla anılan Macar asıllı Amerikan iş insanı George Soros'un ABD'den teşvik çeki aldığı iddia edildi. Habere göre, geliri düşük vatandaşlara dağıtılan koronavirüs yardım çekleri pek çok milyardere gönderildi. Onlardan biri de George Soros'tu.

Soros ABD'den yardım çeki mi aldı?

Komplo teorilerinin vazgeçilmez ismi Soros, dünyanın sayılı zenginleri arasında yer alıyor. Ancak iddiaya göre, milyarlarca dolarlık servetine rağmen, kendisine koronavirüs yardım çeki gönderildi.

Amerika Birleşik Devletleri'nde aralarında George Soros'un da bulunduğu en az 18 milyardere ve 270 multimilyonere, koronavirüs salgını nedeniyle düşük gelirlilere yapılan para yardımlarından gönderildiği ortaya çıktı. Propublica'nın ABD vergi dairesi kayıtlarına dayandırdığı habere göre, Soros'a, 1200 dolarlık teşvik çeklerinden 2 veya 3 defa yollandığı tespit edildi.

Aynı kayıtlara göre, aralarında Irak'ta katliamlara karışmakla eleştirilen özel güvenlik şirketi Blackwater'ın eski CEO’su Erik Prince'de bulunuyor. Haberde, Soros'un net varlığının 9 milyar dolara yakın olduğu bilgisi de paylaşılıyor.

Soros'un Sözcüsü, ortaya çıkan yardımlarla ilgili "George, teşvik çeklerini geri gönderdi. O kesinlikle böyle bir talepte bulunmadı." ifadelerini kullandı.