Stoltenberg: NATO ve Rusya arasında ciddi görüş ayrılıkları var

Stoltenberg: NATO ve Rusya arasında ciddi görüş ayrılıkları var

Birleşmiş Milletler 73. Genel Kurulu görüşmelerine katılmak için ABD'de bulunan NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası konuşan Stoltenberg, "NATO ve Rusya arasında birçok konuda ciddi görüş ayrılıkları mevcut. Bu durum aramızdaki diyaloğu daha önemli kılıyor" dedi.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya ve NATO arasında birçok konuda boy gösteren ciddi görüş ayrılıklarının taraflar arasında diyaloğu önemli kıldığını kaydetti.


Birleşmiş Milletler (BM) 73. Genel Kurulu görüşmelerine katılmak üzere ABD'nin New York kentinde bulunan Stoltenberg, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile gerçekleştirdiği ikili görüşmenin ardından basına açıklamalarda bulundu.


Kadıköy'de narkotik uygulaması


"Diyalog daha önemli hale geliyor"


Lavrov ile görüşme imkanını memnuniyetle karşıladığını ifade eden Stoltenberg, "NATO ve Rusya arasında birçok konuda ciddi görüş ayrılıkları mevcut. Bu durum aramızdaki diyaloğu daha önemli kılıyor." dedi. 


Stoltenberg, görüşmede askeri durum ve tatbikatların ele alındığını, bu çerçevede Rusya'nın Vostok, NATO'nun da Trident Juncture tatbikatı hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını bildirdi. Görüşmede NATO'nun, Rusya'nın Ukrayna'daki "agresif faaliyetlerinden" dolayı duyduğu endişeyi dile getirdiğini aktaran Stoltenberg, ittifakın Salisbury saldırısının ardından İngiltere ile de tam dayanışma içinde olduğunu anımsattığını kaydetti. 


Stoltenberg, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile irtibatı sürdürme konusunda mutabık kaldıklarını belirtti.

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS