Suriye Dışişleri Bakanı Cezayir'de

Suriye Dışişleri Bakanı Cezayir'de

Suriye iç savaşı başladığından bu yana Suriye hükümetinden yetkililerin ziyaret rotası Rusya, İran, Cenevre görüşmelerinin gerçekleştiği İsviçre ile sınırlı kalmıştı. Bunlara bir yenisi daha eklendi. Suriye Dışişleri Bakanı Velid el-Muallim, Suriye kriziyle ilgili temaslarda bulunmak için Cezayir'de.

Suriye Dışişleri Bakanı Velid el-Muallim, Şam yönetiminin yabancı güçlerin müdahalesi olmadığı sürece siyasi çözümden yana olduğunu belirtti.


Beşar Esad'dan Türkiye'ye tepki


Parlamentodan yapılan yazılı açıklamaya göre Muallim, Cezayir'e gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Cezayir parlamentosunun iki ayrı kanadının başkanlarıyla da bir araya geldi.


ABD: Esad'ın geleceği hakkında karar alınmadı


Muallim, Ümmet Meclisi (ikinci kanat) Başkanı Abdulkadir bin Salih ile yaptığı görüşmede, "Suriye hükümeti, siyasi çözümden vazgeçmiş değil ancak bunun hiçbir yabancı müdahale olmadan sadece Suriyeli tarafların bulunduğu bir çerçevede gerçekleşmesi gerekiyor" dedi.


CIA Moskova'da Esad'ın geleceğini konuştu


Muallim, parlamentonun Ulusal Halk Meclisi (birinci kanat) Başkanı El-Arabi Veled Halife ile görüşmesinde de Suriye'nin direnmeye devam edeceğini kaydetti.


Muallim: ''Esad kırmızı çizgimiz''


Halife ise Suriye'deki durumdan büyük endişe duyduklarını, Arap dünyasının istikrarını sarsmayı hedefleyen planlara karşı dikkatli olunması gerektiğini ve terörün insanlığın ortak düşmanı haline geldiğini ifade etti.


Başbakanlıktan daha önce yapılan açıklamada da Muallim'in, Cezayir Başbakanı Abdulmelik Sellal ile bir araya geldiği ve görüşmede, Cezayir'in Suriye krizinin çözümü için harcadığı mesainin ele alındığı belirtilmişti.


Muallim, dün ülkesindeki durumu görüşmek üzere Cezayir'e gelmişti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS