"Suriye'de ölümler yüzde 50 arttı"

"Suriye'de ölümler yüzde 50 arttı" © AP

Uluslararası sivil toplum kuruluşu Save The Children, iç savaşın 7. yılında Suriye'de ölümlerin yüzde 50 arttığını belirterek, kamuoyunu bölgede yaşananlara kayıtsız kalmamaya, şiddete derhal son vermeye ve insan hakları ihlallerine karşı gözetim ve hesap verme çağrısı yaptı

 Tüm

tesisleri vuruluyor. Yetersiz beslenen çocuk sayısında rekor seviyelere ulaşıldı. Durum öyle vahim bir hal aldı ki doktorlar bandajları ve iğneleri tekrar tekrar kullanmak zorunda kalıyor."


Durumun daha da kötü bir hal almasını engellemek üzere dünya hükümetlerine çağrıda bulunan Çoban, taraflara İdlib ve Guta'da tırmanmakta olan gerilime son verilmesi noktasında baskı uygulanması gerektiğini belirtti.


Çoban, Suriye'de insani yardım konvoylarının, insani hizmetlerin güvenli ve kesintisiz bir şekilde ulaştırılması, hasta ve yaralı insanların tıbbi tahliyelerinin gerçekleştirilmesi için gerekli girişimlerin yapılmasının önemine değinerek, "Okullara ve hastanelere düzenlenen saldırılarda çocuk haklarını ihlal edenlere ve diğer uluslararası hukuk ihlallerini soruşturacak ve sorumluları ortaya çıkaracak bağımsız soruşturmaların başlatılması elzemdir." ifadelerini kullandı.


 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS