Suudi Arabistan, Yemen'de görme engelliler merkezini vurdu

Suudi Arabistan, Yemen'de görme engelliler merkezini vurdu

Suudi Arabistan, Yemen'de görme engelliler merkezini vurdu

Suudi Arabistan, Yemen'e düzenlediği hava saldırılarında başkent Sana'da görme engellilerin rehabilite edildiği bir merkezi vurdu. Saldırı protesto edildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Yemen'in başkenti Sana'da, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin görme engellilerin merkezini hedef alması protesto edildi.

Suudi Arabistan ile İran arasında gerginlik büyüyor

Koalisyon güçleri tarafından dün hedef alındığı belirtilen Es-Safiye semtindeki "Nur Görme Engelli Merkezi" önünde düzenlenen gösteriye yarısı görme engelli 200 kişi katıldı. Eylemciler, "İnsan hakları kuruluşlarının sessizliği, Ben körüm, beni neden öldürdün?" yazılı dövizler taşıdı.

Ruhani'den gerilimi yumuşatacak açıklama

AA muhabirine konuşan göstericilerden görme engelli Taha Ades, bu ülkeler ne yaparsa yapsın direniş halinde olduklarını ispatlamak için eylem yaptıklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Nimr'in idamı Suudi Arabistan'ın iç hukuk meselesi"

Gösteriye katılan Fiziksel Engelli Derneği Genel Sekreteri Fehmi el-Kuddusi de merkezin hedef alınmasını "büyük felaket" olarak değerlendirdi.

Görgü şahitleri, dün koalisyon güçlerinin merkezi hedef aldığını, bölgede maddi zararın meydana geldiğini, ölen yada yaralanan olmadığını belirtmişti.

Koalisyondan konuyla ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.