Son Dakika

Tanıtımda ölçü kaçınca Cannes'daki yıldızlar korkudan ölüyordu

A A

15.05.2016 - 09:46 Son Güncelleme: | Haber Kaynağı: AA

Dünyaca ünlü yıldızların katıldığı film festivalinin devam ettiği Cannes'da bir internet şirketinin komando kıyafetli ve maskeli kişilerle gerçekleştirdiği tanıtım kampanyası paniğe neden oldu.

Tanıtımda ölçü kaçınca Cannes'daki yıldızlar korkudan ölüyordu

Fransız internet şirketinin tanıtım kampanyası için yüzü maskeli ve siyah bayrak taşıyan komando kıyafetli 6 kişi, botla denizden gelerek ünlülerin de bulunduğu otelin sahiline çıktı. Otel misafirlerinin ekip üyelerini terörist, üzerlerindeki kıyafetleri de intihar yeleği sanması üzerine uzun süre panik yaşandı. Daha sonra komando kıyafetli kişilerin aktör, taşıdıkları bayrak sanılan bezin de şirket flaması olduğu anlaşıldı.

Cannes'ı Woody Allen'ın yeni filmi açacak

Cannes jurisi belli oldu

69. Cannes Film Festivali'nde 400 asker görev yapacak

Polis, olayın tanıtım kampanyası olduğu bilgisini verdi. Bu yıl 69'uncusu düzenlenen Cannes Film Festivali yoğun güvenlik önlemleri altında devam ediyor. Festival sırasında polisin yanı sıra 400 dolayında asker ve jandarma da festival alanı ve çevresinde görev yapıyor.

Polis birimleri geçen ay film gösterimlerinin gerçekleştirildiği Cannes Festival Sarayı'nda tatbikat yapmıştı.

Cannes'da çevre güvenliği 500 kamera ile takip ediliyor. Festival dolayısıyla şehir merkezinin nüfusunun üç katına çıkarak 200 bine ulaştığı tahmin
ediliyor.