Tatilde başına gelmeyen kalmamıştı... Ölüm döşeğindeki Instagram fenomeninden yeni haber

25 yaşındaki Instagram fenomeni Rebekah Fulton, Tayland'a tatil gitmiş ve buradan pek çok paylaşımda bulunmuştu. Ancak uzun süredir paylaşımda bulunmayan Fulton'ın babası kızının enfeksiyon kaptığını açıklamış ve ülkesinde tedavisine devam edebilmesi için yardım kampanyası başlatmıştı. Ülkesinde tedavi için kampanya başlatılan Rebekah'dan haber geldi.Dünya, geçtiğimiz günlerde Instagram fenomeni Rebekah Fulton için seferber olmuştu. Bugün ise ünlü fenomenden haber geldi.
25 yaşındaki Fulton bir süredir Tayland'da tatil yapıyordu. Her geçen gün bölgeye daha da bağlanan genç kadın burada oturma izni almayı dahi düşünüyordu.
Ancak babasının iddiasına göre genç kadın yaklaşık iki hafta önce, bir kulak enfeksiyonu geçirmişti.
Enfeksiyon kollarından birinin altındaki lenf bezlerine de yayılmış ve iltihap kapmıştı.
Genç kadın babasına yerel bir kliniğe gittiğini ve kendisine antibiyotik verdiklerini söylemiş ancak durumu düzelmemişti.
Geçtiğimiz ay genç kadının babası ülkeye giderek kızını Phuket'e düzgün bir hastaneye götürmek için bir sürat teknesi kiralamıştı.
Babasının hastaneye götürdüğü Rebekah'a antibiyotik verildi ve beyin taraması yapıldı. Hastane ise genç kadının çok kötü bir enfeksiyon geçirdiğini ve beyaz hücre sayısının iki katından fazla olduğunu söyledi. Ayrıca genç kadında ensefalit (beyin iltihabı) olabileceği belirtildi.
Ancak dil problemi ve hastane şartlarının elverişsiz olması nedeniyle babası kızını İngiltere'ye götürüp tedavisine devam ettirmek istedi.
Maddi olarak helikopter ambulans ile İngiltere'ye kızını götüremeyen baba da GoFundMe adlı siteden yardım kampanyası başlatmıştı. Sitede çok kısa sürede 3,500 sterline (yaklaşık 190 bin TL) yakın para toplanmıştı.
Paranın toplanmasının ardından babası "Medikal ekibin Rebekah’ın bakımını üstlendi ve uçmak için uygun olduğu belgesi doktorlar tarafından imzalandı. Bu akşam veya yarın erken saatlerinde gideceğiz ve kızım ülkesinde ambulansla karşılanıp hemen tedaviye alınacak. Bu zor zaman zarfında, Rebekah'a destekleri için herkese bir kez daha teşekkür etmek istiyorum" dedi.
Rebekah'ın durumu ise hala ciddiyetini koruyor.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS