Tayland'da kriz büyüyor: Kralın 'resmi sevgilisi'nin çıplak fotoğraflarını Kraliçe mi sızdırdı?

Dünya koronavirüs salgınıyla mücadele ederken 20 cariyeden oluşan haremiyle kendini Alpler'deki lüks otele kapatan Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn, bu kez de 'resmi sevgilisi'nin çıplak fotoğraf skandalıyla gündem oldu.Tayland Kralı, 4. eşi Suthida Vajiralongkorn Na Ayudhya'yı kraliçe ilan ettikten sadece iki ay sonra General Sineenat'a 'resmi metresi' olarak duyurmuştu.

Son dönemde düzenlenen monarşi karşıtı protestolarla dünya manşetlerine taşınan Tayland, bu kez "çıplak fotoğraf krizi" ile gündeme bomba gibi düşmüştü.

Tayland Kralı'nın kendisine atadığı resmi sevgilisinin çıplak fotoğraflarının monarşi karşıtlarına gönderilmesi büyük bir skandal olarak patlamıştı.

Bu fotoğraflardan bazılarının İngiliz Daily Mail gazetesine basılması skandalı daha da büyüttü.

Geçen yıl sınır dışı edilip hapse atıldıktan sonra kraliyet ailesine geri dönen 'resmi sevgili' Sineenat Wongvajirapakdi'ye ait, 2012 - 2014 yılları arasında çekilen çoğu çıplak olan fotoğraflarından bazıları aktivist Pavin Chachavalpongpun tarafından sızdırıldı.

Chachavalpongpun, Daily Mail'e yaptığı açıklamada, ağustos ayında kendisine isimsiz bir zarf gönderildiğini, zarfın içinden ise bir SD kart çıktığını söyledi.

Fotoğrafların, Kral'ın resmi eşi Kraliçe Suthida tarafından, Sineenat Wongvajirapakdi'nin affedilip hareme dahil edilmesini sabote etme amacıyla gönderilmiş olabileceği düşünülüyor.

Chachavalpongpun, açık fotoğrafların hiçbirini yayınlamayı planlamadığını, ancak 'monarşinin imajını yıkmak' için bazılarını paylaştığını söyledi. Chachavalpongpun monarşiyi eleştiren açıklamaları nedeniyle ülkesi Tayland'da adli kovuşturma ile karşı karşıya.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS